Бердянська міська рада - офіційний сайт

Бердянськ співпрацюватиме з Фондом енергоефективності

5 жовтня у Києві відбувся круглий стіл «Енергоефективність, відновлювальна енергетика та адаптація до змін клімату: презентація дорожньої карти щодо покращання залучення інвестицій» в рамках Плану дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР). Нагадаємо, що Бердянськ є учасником Проекту ЄС в Україні «Угода мерів – Схід». У заході взяв участь секретар міської ради Олексій Холод. Під час круглого столу було підписано Меморандум про співпрацю органів місцевого самоврядування з Фондом енергоефективності.

У програмі круглого столу учасники обговорювали питання просування та посилення процесів залучення інвестицій в проекти з енергоефективності, ВДЕ та адаптації до змін клімату на локальному рівні. Серед тем була і тема «Енергоефективність у житловому секторі та місцеві програми підтримки енергоефективних заходів для ОСББ, програма «Енергодім». Головний експерт Програми ЄС «Угода мерів – демонстраційні проекти» Максим Верещак розповів про основні проблеми та результати практичного досвіду впровадження проектів з енергоефективності в житловому секторі м. Долина, обговорювався досвід інших міст.

Ключовим заходом круглого столу було підписання Меморандумів про співпрацю між Фондом енергоефективності та представниками органів місцевого самоврядування, в якому взяв участь секретар міської ради Олексій Холод.

Довідково:

Фонд енергоефективності - державна установа, яка надає інструменти для термореновації багатоквартирних будинків з ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку).

Підтримка Фонду полягає у наданні грантів та запровадженні комплексних технічних рішень з енергоефективності будівель з врахуванням кращих європейських практик. В результаті їх реалізації співвласники таких будівель зможуть не лише та заощаджувати кошти на комунальних послугах, а й підвищити рівень комфорту і якості свого життя. Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.

Программа Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН) .