Бердянська міська рада - офіційний сайт

Через розвиток і захист української мови зміцнюємо національну єдність, відроджуємо національну гідність

8 листопада напередодні Дня української писемності та мови відбулось засідання “круглого столу” представників служб виконкому з активом товариства “Просвіта”. Були розглянуті питання та шляхи спільної діяльності міської влади з просвітянами: науковцями БДПУ, працівниками освіти і культури, лідерами і представниками громадських організацій національно-патріотичного спрямування: тов.“Просвіта”, “Рух захисту української мови, «Українська громада», “Українське вільне козацтво”, “Яворина”, “Джерело”, “Сокіл”, товариство ветеранів АТО “Легіон Свободи” і “Військове братерство” щодо популяризації української мови в місті Бердянську. Також підсумували виконання у 2019 році міської програми розвитку української мови та проведення у Бердянську вже третій рік безкоштовних курсів для дорослого населення з української мови.

Керуюча справами виконкому Ольга Кочубей привітала просвітян міста з Днем української писемності та мови, розповіла, що міська влада, згідно з українським законодавством та вказаної міської програми проводить заходи на підтримку та розвиток української мови на засадах суспільної єдності і злагоди. А також подякувала від міського голови Володимира Чепурного науковцям, працівникам освіти і культури, громадським активістам, освітянам-волонтерам за професійну і громадську діяльність щодо популяризації і захисту української мови в Бердянську.

Особлива подяка за шляхетну справу - відродження української мови, звучала вчителям-волонтерам безкоштовних курсів для дорослого населення з вивчення української мови: Владілені Молчан, Наталі Єрмак, Людмилі Носаченко, Віталіні Ганзіній, Людмілі Тисленко і Ганні Грицан, яким Ольга Кочубей вручила грамоти міського голови, квіти і пам'ятні сувеніри.

Із змістовними доповідями щодо виконання Програми розвитку і функціонування української мови у м. Бердянську, проведення спільних просвітницьких заходів виступили: завідувач методкабінету відділу освіти   Наталя Скиртач і  директор централізованої  бібліотечної системи відділу культури Галина Гусак.

Про спільно діяльність просвітян з міською владою розповіла голова ГО «Бердянське товариство «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка» Ольга Войникова, вона висловила слова вдячності найактивнішим просвітянам міста за служіння українській нації та відданості Україні,  за розвиток потужного Бердянського громадянського просвітницького патріотичного руху і за виховання у бердянців національної свідомості, почуття національної гідності та популяризації української історії. 

Просвітяни дякували  міському голові Володимиру Чепурному, заступнику Юлії Дойновій, керуючій справами Ользі Кочубей за сприяння, організаційне і технічне забезпечення у проведенні просвітницьких урочистих заходів, за благоустрою навколо пам'ятника Трохима Зіньківського на першому цвинтарі, виготовлення саме  українською мовою змістовного пам'ятного ювілейного фотоальбому “190 фактів про Бердянськ” .

Виступаючі лідери і представники національно-патріотичних організацій Микола Тюркеджи (Легіон Свободи), Володимир Пилипенко (Просвіта), Степан Герилів (Наші Атланти), Наталя Єрмак (Рух захисту української мови) закликали до єдності української еліти Бердянська й подальшої популяризації та захисту української мови.

В ході обговорення питань взаємодії були висловлені наступні пропозиції від просвітян: вирішувати спільно з владою можливість виготовлення і встановлення у місті пам’ятника Тарасу Шевченку, зробити благоустрій паркової зони біля пам`ятного знаку жертвам політичних репресій тощо.

Окремим питанням учасники “круглого столу” обговорили проект Угоди «Про взаємодію і співробітництво між Бердянською міською радою та Бердянським міським громадським осередком «Товариство  просвіта ім. Тараса Шевченка та запропонували її підписати наступного тижня.

Шануючи пам’ять присутні вшанували хвилиною мовчання просвітян Віру Гончаренко і Івана Іванченко, які пішли нещодавно з життя, і які були яскравими представниками української еліти Бердянська.

Підсумовуючи зустріч учасники “круглого столу” були єдині у тому, що українська мова, як і державні символи: герб, прапор, гімн є одним із ключових символів нашої державності, основою національної та культурної ідентичності українців. Що необхідно щиро любити і шанувати українську мову, нашу національну гордість і безцінний скарб. Що це є наш великий обов’язок перед пам’яттю наших предків і перед майбутнім наших дітей і онуків! 

Через розвиток і захист української мови зміцнюємо національну єдність, відроджуємо національну гідність