Бердянська міська рада - офіційний сайт

Присвоєння або зміна адреси об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна доручені управлінню містобудування та архітектури

14 січня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Бердянської міської ради. Одним серед розглянутих питань було внесення змін до Положення управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Бердянської міської ради. Як розповіла головний архітектор міста Анастасія Малиновська, у зв’язку з прийняттям Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва” від 17.10.2019 року № 199-IX внесені зміни до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, а саме: додані ст.ст. 261-265 в яких визначена процедура, строк присвоєння та зміни адреси об’єктів нерухомого майна, вичерпний перелік необхідних документів, перелік об’єктів нерухомого майна, яким можливо присвоювати адреси, перелік об’єктів яким заборонено присвоювати адреси, права та обмеження.

Також посилаючись на п.2 ч.11 розділ II Прикінцеві та перехідні положення вказаного Закону, необхідно протягом трьох місяців з дня набрання чинності цього Закону привести місцевим органами виконавчої влади їх нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Згідно з пунктів 2, 3 розділу II Прикінцеві та перехідні положення - ст.ст.263, 265 вступають в силу з 01.03.2020 року, а ст.ст. 261, 262, 264 вступають в силу 01.12.2020 року. У зв’язку з чим, під час перехідного періоду діють положення Тимчасового Порядку реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України “Деякі питання дерегуляції господарської діяльності”, яка визначає порядок присвоєння та зміни адреси об’єктам нерухомого майна.

Тож даним рішенням виконавчого комітету Бердянської міської ради доручено управлінню містобудування та архітектури приймати рішення про присвоєння або зміну адреси об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна відповідно до вимог Тимчасового порядку реалізації експерементального порядку з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 367. відповідні зміни було внесено до Положення про управління.

Анастасія Малиновська також повідомила, що цієї п’ятниці, 17 січня, о 13:00 в кабінеті №60 виконкому відбудеться відкрита робоча нарада за участю нотаріусів міста Бердянськ, землевпорядних організацій, управління містобудування та архітектури, реєстраційного відділу, комунального підприємства з технічної інвентаризації, щодо реалізації Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” в частині присвоєння адрес об’єктам нерухомого майна.

Присвоєння або зміна адреси об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна доручені управлінню містобудування та архітектури