Бердянська міська рада - офіційний сайт

Соціальний захист інвалідів м. Бердянська

Як повідомила Наталя Токмань, начальник управління праці та соціального захисту населення, на апаратній нараді при міському голові одним із пріоритетних питань, який стоїть на контролі виконавчої влади та міського голови - це соціальний захист осіб з інвалідністю. В нашому місті в 2014 році приділялась значна увага цьому питанню, незважаючи на складну економічну ситуацію — створено Центр реабілітації дітей інвалідів, діють програми забезпечення технічними засобами реабілітації, санаторно-курортними путівками, надаються пільги та компенсації.

В Бердянську чисельність осіб з інвалідністю складає 7 581, серед яких 235- інвалідів війни, 331 — діти-інваліди, 6 076 — інваліди загального захворювання, з вадами зору — 242, з порушенням опорно-рухового апарату — 932.

Щомісячно управлінням праці та соціального захисту населення з державного бюджету виплачується соціальна допомога інвалідам дитинства. 949 мешканців міста отримали таку допомогу на загальну суму 10 млн. 530 тис. грн на 1 листопада 2014 року.

Велика робота з надання соціально-побутових, соціально-медичних послуг проводиться КУ “Терцентр”. З початку року послугами центру скористалося 834 інваліда. Соціальні працівники обслуговують на дому 244 людини, які втратили рухову активність. Відділення адресної грошової та натуральної допомоги обслуговує 333 інваліда. З грудня місяця почне функціонувать Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, як самостійна юридична особа. Рішенням сесії міської ради він створен шляхом реорганізації відділення соціальної реабілітації дітей -інвалідів КУ “Терцентр”.

В межах Програми соціального захисту сімей міста, які знаходяться в складних життєвих обставинах, надавалась допомога інвалідам-спинальникам, одиноким матерям, які виховують дітей-інвалідів, на стаціонарне лікування дітей-інвалідів.

У місті діють пільги на пільговий та безкоштовний проїзд в міському пасажирському транспорті, 50 % знижка вартості проїзду міжміським транспортом з 1 жовтня до 1 5 травня, забезпечена можливість безоплатного зберігання особистого транспорту інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату на автостоянках міста.

Безкоштовні санаторно-курортні путівки за наявності медичних показників за рахунок державних субвенцій цього року отримали 37 інвалідів війни, 59 інвалідів загального захворювання та 4 — спинального профілю. Це лише деякі факти з великого об’єму робіт, який проводиться у місті, у сфері соціального захисту інвалідів. Серед проблемних питань, які знаходяться на особливому контролі, це питання забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації (потреби дорослих осіб складають 658 виробів, цього року забезпечено 112 технічних засобів реабілітації), а також забезпечення протезуванням учасників АТО.

Особливу увагу доповідач акцентував на роботі міських громадських організацій ветеранів та інвалідів. Виконком, депутати міської ради підтримують їх діяльність, фінансують заходи, які вони проводять. На Програму фінансування громадських організацій ветеранів і інвалідів міста в цьому році міським бюджетом передбачено 182 тис. грн.

Соціальний захист інвалідів м. Бердянська