Бердянська міська рада - офіційний сайт

Перші півмільйона гривень допомоги від нардепа і АЗМОЛу вже працюють на бердянців

Народний депутат України Олександр Пономарьов і Україно-британське підприємство AZMOL BP надали по 250 тис. грн допомоги для забезпечення плідної ефективної боротьби з наслідками ураження коронавірусом COVID-19. Ці кошти вже використовуються на першочергові потреби.

- У першу чергу хочу щиро подякувати Олександру Сергійовичу і підприємству АЗМОЛ, що першими відгукнулися на наші прохання допомогти медицині і всьому місту в боротьбі з цим страшним захворюванням, - зазначає директор БТМО Дмитро ЄГОРОВ. - Виділені народним депутатом кошти вже спрямовані на придбання засобів індивідуального захисту медпрацівників. У найближчі дні Бердянське територіальне медичне об’єднання отримає 1000 комплектів ізоляційних халатів і рукавичок з довгим рукавом, 20 000 пар гумових рукавичок, 400 респіраторів другого класу, кілька сотень ізоляційних костюмів, 400 спеціальних захисних щитків-окулярів для медиків, бахіли і багато іншого.

Закупка тест-реактивів на виділені АЗМОЛом кошти дозволить оперативно діагностувати коронавірус в Бердянську, а не відправляти аналізи до Запоріжжя. Один комплект з 25 експрес-тестів в Україні коштує від 70 до 90 тис. грн., до того ж відшукати їх практично неможливо.

- У нашому розпорядженні є сучасний імунохемілюмінесцентний аналізатор, на який в 2016 році з місцевого бюджету було виділено близько 1 мільйона гривень, - нагадує Дмитро ЄГОРОВ. - Ступінь достовірності його діагностики дуже висока - 95-98 відсотків - у експрес-тестів достовірність в межах 60 відсотків. Він китайського виробництва, фірма MAGLUMI - це світовий бренд, яким оснащені провідні лабораторії Європи і України. У самому Китаї він добре зарекомендував себе завдяки оперативній діагностиці, в тому числі за допомогою цього обладнання китайцям вдалося зупинити поширення коронавірусу. За кошти АЗМОЛу ми придбаємо 400 тестів імуноглобуліну М і 400 тестів імуноглобуліну G. Перший дозволяє робити аналізи на ранніх стадіях захворювання, другий - вже на більш розгорнутих. Результати отримуються буквально за годину-дві. Таким чином ми зможемо охопити цим тестуванням близько 600 пацієнтів з підозрою на коронавірус. Слава Богу в Бердянську і в Запорізькій області поки не зареєстровано жодного випадку коронавирусу, але хотілося б бути готовими заздалегідь.

 


Інформація з офіційного сайту Бердянського територіального медичного об’єднання

Перші півмільйона гривень допомоги від нардепа і АЗМОЛу вже працюють на бердянців