Бердянська міська рада - офіційний сайт

Спростування недостовірної інформації

11 червня 2020 р. на сайті одного друкованого видання вийшов інформаційний матеріал, в якому факти, не відповідають дійсності, зокрема “Тут же нашли и «виновного». Причем им оказались не чиновники, которые предложили увеличить ставки налога на коммерческую недвижимость, а Союз защиты частных предпринимателей, который, изучив предложения финансового управления просто их поддержал. Но все было вывернуто так, что именно Союз защиты частных предпринимателей лоббирует повышение ставок налога на коммерческую недвижимость.”.

Хоча в аналізі регуляторного впливу проекту рішення сесії Бердянської міської ради «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2021 рік», який розміщений на сайті Бердянської міської ради, є чітке посилання на пропозицію зазначеного Союзу, автор не перевірив вказані дані. До відома читачів додається копія листа від 27.01.2020 року Спілки захисту приватних підприємців, яка підтверджує факт її пропозиції щодо встановлення ставки податку на нерухоме майно (не житлового призначення) для юридичних та фізичних осіб на 2021 рік на рівні 0,5% від мінімальної зарплати. А також лист від 14.05.2020 р. зазначеної Спілки про підтримку проектів регуляторних актів з урахуванням її ж пропозиції.

Для роз’яснення ситуації додамо, що усі зауваження і пропозиції щодо будь-якого регуляторного акту та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом визначеного строку, підлягають обов’язковому розгляду розробником цього проекту. Задля прозорості процесу розробники проектів виносять одержані зауваження та пропозиції на розгляд робочої групи з дотримання принципів державної регуляторної політики. 11 червня 2020 р. розглядалися пропозиції до проєктів регуляторних актів рішень Бердянської міської ради „Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2021 рік” та „Про встановлення ставок з орендної плати за землю”. Питання про встановлення єдиного податку на 2021 р. на робочій групі в цей день не було в порядку денному, тому і не обговорювалося. Під час оприлюднення зазначеного проекту зауважень та пропозицій від суб’єктів господарювання не надходило.

Відповідний лист про спростування недостовірної інформації було направлено в редакцію видання.

Спростування недостовірної інформації