Бердянська міська рада - офіційний сайт

30 липня - всесвітній день протидії торгівлі людьми

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми відзначається згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2013 року.

В цей день всі органи влади, а також громадянське суспільство всіх країн світу об’єднують свої зусилля задля підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують. 

Основними видами торгівлі людьми є:

- трудова експлуатація;

- використання у військових конфліктах;

- cексуальна експлуатація, використання у проституції та порнобізнесі;

- примусове жебрацтво;

- примусове втягнення у злочинну діяльність;

- примусове вилучення органів;

- продаж дитини;

- примусове сурогатне материнство.

За оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності більше 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.

Тому, щоб безпечно подорожувати, працювати, навчатися треба додержуватися  необхідних правил безпеки. 

Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію

за КОРДОНОМ

можете звернутися до:

  • Посольств/консульських установ України за кордоном;

  • Державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, і зокрема постраждалим від торгівлі людьми;

  • Місцевих правоохоронних органів;

  • Організацій української діаспори;

  • Інших організації та установ (наприклад, релігійних).

Якщо Вас позбавили документів, консульська установа має докласти зусиль для встановлення Вашої особи та якнайшвидшого повернення до України. Наявність у Вас копії закордонного паспорта значно пришвидшить цей процес. 

в УКРАЇНІ

В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна.

Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання.

В місті Бердянську для отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, необхідно звертатись до Бердянської районної державної адміністрації за адресою: м. Бердянськ, просп. Перемоги, 3.

Особі, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, виплачується одноразова матеріальна допомога  у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб, управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської ради за адресою: м. Бердянськ, вул. Захисників України, 27/34.

Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні. Зателефонувавши на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, можна отримати контактну інформацію обласних громадських організацій.

Корисні телефони:

  • Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

0-800-505-501

безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні

527 

безкоштовно з номерів мобільних операторів України    

пн-пт з 10:00 до 21:00, суб з 10:00 до 18:00
www.527.org.ua 

Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном     (044) 238 16 57

• Департамент боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми  Національної поліції України:  102 або (044) 374 37 85 (пн – сб. з 09:00  до 18:00)

При підготовці статті використовувались матеріали з сайту https://www.stoptrafficking.org/uk/partners

30 липня - всесвітній день протидії торгівлі людьми