Бердянська міська рада - офіційний сайт

9 листопада - День української писемності та мови

В Україні єдина державна мова – українська, що є запорукою нашої згуртованості, могутньою зброєю у протистоянні спробам руйнування Української держави. Давно вже визнано, що тільки рідна мова приносить людині найбільше, найглибше щастя, а державі найсильніше - патріотичні характери. Мова – це одна із найважливіших ознак нації. Вона підтримує любов до рідної землі та повагу до себе, формує національну самосвідомість, відіграє вирішальну роль у процесі національного відродження й консолідації єдиної української політичної нації, у згуртуванні всього світового українства.

Українська мова, як і державні символи: Герб, Прапор, Гімн, є одним із ключових символів нашої державності, ядром національної та культурної ідентичності українців.

Наша мова є серцем і душею вільнолюбного українського народу. Велична та нескорена, вона гартувалася протягом усієї своєї тисячолітньої історії, нерозривно пов’язаної з боротьбою за незалежність Української держави.

Українська мова увібрала в себе найкращі та найвеличніші здобутки нашого народу. ЇЇ визнано однією із найкрасивіших і наймилозвучніших мов світу, а письменство має тисячолітню традицію – від літопису Нестора й "Слова о полку Ігоревім" до Григорія Сковороди, від Івана Котляревського, Тараса Шевченка й Івана Франка до нашого часу.

У Бердянську міська влада, згідно ст. 10 Конституції України, Закону України “Про освіту”, вимог чинного законодавства, проводить виважену внутрішню політику, спрямовану на підтримку та розвиток української мови на засадах суспільної єдності і злагоди; застосування державної мови органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України. Також організовано спільну діяльність міської влади з Бердянською громадою в забезпеченні розвитку й функціювання української мови в усіх сферах суспільного життя міста Бердянськ.

Рішенням міської ради від 27.04.2017 № 25 затверджено Програму розвитку і функціонування української мови в м. Бердянськ на 2017-2020 роки. Реалізація Програми сьогодні забезпечує поширення функцій та сфер застосування державної мови, розвиток української культури в усіх її проявах, формування цілісного національного інформаційно-культурного простору. Заходи Програми спрямовані передусім на підтримку й розвиток існуючих громадських ініціатив, наукових, освітніх та культурно-духовних починань, відродження й популяризацію української культури.

Українською мовою проводяться сесії і депутатські комісії, загальноміські заходи, засідання виконкому, наради, здійснюється документообіг та діловодство, офіційний сайт міської ради наповнюється інформацією на державній мові.

Не один рік у співпраці міської влади та ГО “Просвіта ім. Т.Г. Шевченка” проводяться безкоштовні курси з вивчення української мови.

Наша мова є серцем і душею вільнолюбного українського народу. Велична та нескорена, вона гартувалася протягом усієї своєї тисячолітньої історії, нерозривно пов’язаної із боротьбою за незалежність Української держави.

Сьогодні захисники Вітчизни, мужньо обороняючи свою землю від підступного ворога, знову відстоюють наше право сповідувати власні цінності, серед яких найперша – право українського народу говорити рідною мовою.

Від того, як ми ставимося до рідної мови, у світової спільноти формується ставлення до нас, як до нації. Саме від нас залежить, якими побачить українців світ. Тож зберігати і розвивати рідну мову – означає будувати незалежну, вільну країну, виховувати гідних представників свого народу і пишатися своєю Батьківщиною.Інформація відділу організаційної роботи та внутрішньої політики

9 листопада - День української писемності та мови