Бердянська міська рада - офіційний сайт

Покладання квітів до пам’ятних знаків з нагоди сьомої річниці Революції Гідності

Щороку 21 листопада згідно з Указом Президента України від 13 листопада 2014 року в Україні відзначається День Гідності і Свободи. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Ці події пов’язані справжнім духом єднання, взаємодопомоги, жертовності та любові до ближніх. Люди, які з доброї волі виходили на Майдани міст по всій Україні, не посягали на чуже, а захищали своє, рідне, вони боронили власний вибір, майбутнє своїх дітей і наступних поколінь. Проте, на жаль, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної свободи і гідності у 2013-му вартувало багатьом нашим співгромадянам найдорожчого – життя. Лише за три місяці Євромайдану у мирній на той час країні за власну свободу віддали життя понад сотню людей, і ще понад дві тисячі дістали поранення.

У Бердянську сьогодні з нагоди свята відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку в сквері Героїв Небесної Сотні та до Пам’ятного знаку захисникам, загиблим за цілісність України. Заступники міського голови Юлія Дойнова, Оксана Дєєва, Григорій Горячов, керуюча справами виконкому Ольга Кочубей та представники відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконкому вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто зробив свій внесок у Помаранчеву революцію та Революцію Гідності та поклав своє життя на захист України.

Пройшло вже 7 років з того часу, коли українська громадськість вийшла на протестні акції у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Але варто пам’ятати, що обраний українським народом шлях хоч і важкий та незворотний – події, які почалися біля монументу Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року, тривають і досі, на сході країни триває неоголошена війна. В зоні АТО і ООС загинуло 13 бердянців, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками. Вічна, світла всім пам'ять та слава!

Покладання квітів до пам’ятних знаків з нагоди сьомої річниці Революції Гідності