Бердянська міська рада - офіційний сайт

Медична галузь представила проект бюджету на 2015 рік

Продовжується захист бюджетних показників розпорядниками бюджетних коштів. Сьогодні, 4 грудня, робоча комісія, депутати міської ради заслухали запит на 2015 рік медичної сфери. Олена Юрченко, начальник відділу охорони здоров’я, представила присутнім фінансові показники та їх розподіл по статтям витрат. У місті мешкає 119, 4 тис. городян, серед яких 17 тис. дітей, а з 102 тис. дорослого населення — 48 тис. пенсіонерів та більше 16 тис.інвалідів, які складають групу з підвищеними потребами у медичному обслуговуванні. Чисельність штатних одиниць медичного персоналу складає 1791. У 2014 році бюджетний запит на медицину становив 77 млн. грн., було виділено 75 млн. грн. У 2015 році пропонується проект на 86 млн. грн., з яких 76,5 млн передбачено формулою, а необхідно ще додатково більше 9 млн.грн. Загальна ж потреба галузі складає майже 119 млн. грн.

Доповідач акцентувала увагу, що всі розрахунки зроблені за цінами 2014 року та за умовами жорсткої економії. Ситуація з фінансуванням медичної сфери з кожним роком ускладнюється. Доведених коштів за формулою з державного бюджету вистачає лише на заробітну плату та енергоносії і то в не в повному обсязі. Тільки за 2014 рік тарифи на тепло для бюджетної сфери збільшувались двічі. І якщо у квітні 2014 року бюджетна сфера була 100% відсотково забезпечена фінансуванням на оплату теплопостачання, то зараз не вистачає на ці потреби більше 4 млн. грн. для всієї бюджетної сфери.

Ірина Котляр, директор КУ “Бердянське ТМО” зауважила, що наступний рік буде важкий для медицини. Вперше за всю історію міністром охорони здоров’я став не лікар, а менеджер, економіст. “Медична галузь потребує реформ, і вони будуть дуже болючі. Зараз на місцях ми повинні, враховуючи доведені формулою цифри, зважено підійти до ефективного використання наявних ресурсів. Тільки ми повинні економити не за рахунок хворих та медичної складової, а за рахунок економії непрямих витрат, наприклад, енергоресурсів”. Після обговорення та уточнення цифр депутати запропонували розробити програму з енергозбереження в бюджетній сфері на 2015 рік, визначити головні напрямки роботи міського господарства та винести їх на обговорення на наступні “бюджетні слухання”.

Нагадаємо, що завершився перший етап захисту проектів бюджетів галузей розпорядниками бюджетних коштів Після вивчення наданих показників робочою комісією та депутатами міської ради робота з формування бюджету міста продовжиться. 

Медична галузь представила проект бюджету на 2015 рік