Бердянська міська рада - офіційний сайт

Коригування тарифів на теплову енергію, відміна дозволів на розміщення рекламних конструкцій та інші питання засідання виконкому

13 січня під керівництвом міського голови Валерія Баранова відбулося засідання виконавчого комітету, на якому було розглянуто 25 питань. Про виконання Програми розвитку курортно-рекреаційної зони та туризму в місті Бердянськ на 2017-2020 роки розповіла завідувач сектору курортно-готельної діяльності Оксана Бичкова.

З метою упорядкування обліку закладів санаторно-курортного, оздоровчого та готельного типу, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку та інших закладів розміщення, що розташовані на території Бердянської міської територіальної громади, проводилось обстеження території рекреаційних зон міста Бердянськ та села Азовського Бердянського району. За результатами проведеної інвентаризації у 2020 році виявлено, що на території м. Бердянськ розташовано 127 колективних засобів розміщення (санаторно-курортні заклади, оздоровчі центри, бази відпочинку, туристичні притулки, готелі, дитячі заклади оздоровлення та відпочинку тощо), з яких: цілорічних – 16, сезонних – 111.

У 2020 році, крім цілорічних засобів розміщення, функціонував 91 сезонний колективний засіб розміщення, з яких: 78 закладів розміщення (бази відпочинку, туристичні притулки, пансіонати, кемпінги, готелі тощо), 5 санаторних закладів, 8 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Санаторно-курортні заклади мають ліцензію на медичну діяльність. Вони пройшли державну атестацію та мають відповідні категорії.

Оксана Бичкова детально розповіла про розвиток інфраструктури рекреаційного комплексу, природно-лікувальних ресурсів та об’єктів культурної спадщини, підвищення якості та розширення асортименту послуг, використання об'єктів культурної спадщини у розвитку історичного туризму, використання культурного потенціалу міста у розвитку туристичного напрямку та рекреаційного комплексу міста, маркетингову та рекламно-інформаційну діяльність. Звісно, запроваджені карантинні обмеження через поширення коронавірусної хвороби COVID-19 внесли свої корективи у заходи Програми розвитку курортно-рекреаційної зони та туризму в місті, тому не все заплановане на 2020 рік вдалося втілити.

Більше години тривало обговорення питання про встановлення ПрАТ «Бердянське підприємство теплових мереж» скоригованих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання для потреб населення, бюджетних установ та організацій, релігійних організацій та інших споживачів (крім населення) та послугу з постачання теплової енергії для потреб населення на період до 30.09.2021 р. Керівник підприємства пояснив, що коригування тарифу зумовлене підвищенням ціни на газ. Після тривалого обговорення міський голова Валерій Баранов запропонував зняти з розгляду дане питання, створити спеціальну комісію, яка за два тижні повинна буде перевірити усі розрахунки та їх відповідність законодавству. Таку пропозицію міського голови одноголосно підтримали усі члени виконкому.

На засіданні виконавчого комітету також було розглянуто блок питань, що стосувалися розміщення рекламних конструкцій. Як вже неодноразово наголошував міський голова, міська влада планує зменшити кількість наявних у Бердянську рекламних конструкцій. Як відзначила головний архітектор міста Анастасія Малиновська, станом на 13 січня у Бердянську оформлена 551 одиниця об’єктів зовнішньої реклами — 178 бігбордів, 208 сітілайтів, 5 зупинкових комплексів, 19 тумб, 116 холдерів на опорах освітлення, 10 наземних стел, 13 одиниць щитів на фасадах будинків та два телевізійних екрани. З кожного цього об’єкта власники рекламних конструкцій сплачують кошти у місцевий бюджет за місце використання. У 2020 році надійшов 1 млн 619 тис грн.

Задля зменшення кількості рекламних носіїв Валерій Баранов запропонував знести усі об’єкти реклами, які встановлені без відповідних дозвільних документів. Окрім цього не подовжувати дозволи на розміщення, дія яких завершується. Тож, на засіданні виконкому були відхилені усі подані заяви підприємців на подовження та переоформлення договорів на розміщення рекламних конструкцій.

Коригування тарифів на теплову енергію, відміна дозволів на розміщення рекламних конструкцій та інші питання засідання виконкому