Бердянська міська рада - офіційний сайт

Міський голова інформує про проведену роботу відносно можливого відключення газу у Бердянську

Міський голова Валерій Баранов на своїй сторінці у Фейсбук проінформував про проведену роботу відносно можливого відключення газу у Бердянську. 29 березня міський голова обговорив дане питання з головою облдержадміністрації Олександром Старухом. Було прийнято рішення сьогодні провести зустріч з керівництвом Облгазу з цієї теми. Якщо порозуміння не буде знайдено, на 31 березня заплановано провести засідання обласної комісії з надзвичайних ситуацій. Міський голова Валерій Баранов висловлює сподівання, що вдасться приборкати монополіста та наводить текст своїх тезисів та пропозицій для області:

Тези до виступу Бердянського міського голови В. Баранова на Обласній комісії ТбтаНС:

Є технічна проблема і її треба вирішувати.

Варіанти:

а/- вкласти гроші Облгазу в свій бізнес, зробити проект, та виконати його без відключення стотисячного міста від газу, що можна було зробити, але цього не було зроблено;

б/ - зекономити гроші, зробивши величезну проблему людям, промисловості, та усьому бізнесу перед курортним сезоном.

Облгаз пішов варіантом Б.

Ми бачимо, що монополіст веде себе, як хазяїн життя і не бажає враховувати реалії і прості речі, пов'язані з життям людей. Є бажання всіх перегнути через коліно, за місяць вирішити проблеми, які не вирішувались десятиліттями і не вирішені в жодному місті нашої країни. Більше того, вони не врегульвані законодавчо.

Я не вхожу в юридичну площину проблеми, вона відображена в листі до голови ОДА, та Облгазу.

Міська комісія ТБтаНС неодноразово проводила засідання по цій темі, шукала варіанти безболісного вирішення проблеми. Обговорювали з громадськістю, та спеціалістами. До чого ми прийшли: -

Підготували меморандум з облгазом по цим питанням. Наші пропозиції прості: - вкажіть дату початку відключення, та дату відновлення подачі останньому мешканцю.

Зніміть всі вимоги стосовно передачі мереж, та інші, не пов'язані з безпекою.

Все!

Але ми згоди не дочекалися. Нам відмовили!

Знову, як в кіно: - а хто не буде робити, як нам хочеться - відключимо газ!

Тобто, монополіст намагається зґвалтувати 100 тис населення незаконно і безпідставно.

Остання міська комісія ТбтаНС прийняла рішення не допустити і не дати згоди на відключення. Ми звернулися до НКРЕКР, в ОДА, в Кабмін, Правоохоронні органи, та в усі можливі інстанції з проханням вгамувати монополіста. Відповідей поки немає..

Є й інші дуже важливі аспекти в цій проблемі: -

Громадсько-політична. Громада обговорює проблему, вона занепокоєна, політичні сили на цьому роблять свою справу і підбурюють мешканців. До чого це може привести, я думаю ви розумієте.

Пандемія Ковід-19. Зараз ми в помаранчевій зоні, а де будемо завтра? І як у цих умовах вносити нову проблему, коли і Президент, і Кабмін нас застерігають від подібних дій.

Є проблема з електричними мережами. Коли відключать газ, всі перейдуть на електричні прилади. Стан електромереж нам відомий. Що будемо робити, як вони всі погорять? Хто дає гарантії? Значить нам треба готувати польові кухні, варити за щось обіди і це буде не менше місяця. За Чий рахунок? І що скажуть люди?

До речі, таке відключення було в Оріхівському районі. 10 тисяч мешканців відключили, а підключали їх 4 місяці, тобто по аналогії на 100 тис населення буде 40 місяців. Це факт і вже історія.

Ви бачите, до чого може привести бажання робити свій бізнес за рахунок держави та громад, не вкладаючи коштів, спираючись на монопольне свавілля.

Настав час це зупинити.

Ще добавлю, що я дав доручення нашім фахівцям розпочати процедуру прийняття всіх міських газових мереж до комунальної власності. Сподіваюсь, що нам це вдасться.

Прошу комісію розглянути два варіанти рішення:

1. Заборонити Облгазу проводити відключення міста без вирішення цієї проблеми іншім технічним способом за їх власний рахунок.

2. Зобов'язати Облгаз підписати меморандум стосовно проведення робіт та подачі газу, де прописати прості пункти: -

а/ - вказати початок робіт та дату кінцевої подачі газу всім мешканцям міста, але не більше 30 днів

б/ - Виключити всі монопольні вимоги, які не мають відношення до вирішення конкретної технічної проблеми.

Міський голова інформує про проведену роботу відносно можливого відключення газу у Бердянську