Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську обговорили дорожню карту розвитку громад району та Бердянська з використанням кластерних ініціатив на платформі ГІС

За ініціативи депутатів Запорізької обласної ради, міського голови Валерія Баранова у залі засідань виконкому пройшла робоча нарада зі створення дорожньої карти розвитку громад району та міста Бердянськ “Оптимізація використання ресурсів територіальних громад Приазов’я, задля стійкого розвитку, з використанням кластерних ініціатив на платформі геоінформаційних технологій (ГІС)”. В обговоренні взяли участь міський голова, представники Бердянської районної ради, депутати обласної та міської ради, представники відділів та управлінь виконкому.

У межах презентації Андрій Стефанович, заступник генерального директора компанії ESRI Ukraine, розповів про використання програмного продукту компанії для створення стратегій розвитку територій на платформі містобудівного кадастру громад, як ефективного інструменту для прийняття рішень. Ідея створити потужний проект, який буде мати статут національного. Для цього є значні підстави, а саме у постанові КМУ від 05.09.2020 р. про “Стратегію регіонального розвитку України”, де окремо вказано регіон Азовського моря, як пріоритет розвитку держави. Пропонується “Створення Курортополісу на території Бердянської та Приморської ТГ, як екологічного, агрорекреаційного кластеру” (робоча назва). В цілях проекту створення кластеру, до складу якого ввійдуть місто Бердянськ, Бердянська та Приморська територіальні громади, підприємці зайняті рекреаційним бізнесом, регіональні ВУЗи; створення містобудівного кадастру кластеру, як управлінська ГІС. Після створення кластеру планується підготувати проект на конкурс ДФРР і на цьому етапі важлива підтримки з боку обласної влади.

Заступник міського голови Олена Божкова відзначила, що громадам важливо об’єднуватись задля результату, оскільки вже змінились умови подання проектів до ДФРР, мінімальна сума яких має складатись від 10 млн.грн.

Депутат обласної ради Олексій Холод зазначив, що проект, який пропонує компанія, дуже потрібний та необхідний, проте залишається багато питань щодо строків, фінансування, власності інформації тощо, які потрібно вивчити. В свою чергу Сергій Путря відзначив, що він та його колеги-депутати обласної ради обговорять проект та можливість його підтримки.

Підсумовуючи зустріч Валерій Баранов зауважив, що всі озвучені питання опрацюються та буде підготовлено план дій щодо подальшої співпраці.

Довідково: компанії ESRI Ukraine та ТРІАС брали керуючу роль у створенні курортів в АРК (Сакський район 2009-2010 рр.), Коблево (2016-2018 рр), Арабатська стрілка (2018-2019 рр,)

У Бердянську обговорили дорожню карту розвитку громад району та Бердянська з використанням кластерних ініціатив на платформі ГІС