Бердянська міська рада - офіційний сайт

Бердянські підприємці співпрацюватимуть із Запорізьким обласним союзом промисловців і підприємців (роботодавців) “Потенціал”

Сьогодні у приміщенні ЦКіД “Софіт” відбулась нарада Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) “Потенціал” та підприємців малого і середнього бізнесу. Участь у заході взяв міський голова, депутати міської ради, керівники Бердянських підрозділів ГУ ДПС у Запорізькій області, ГУ Держпраці у Запорізькій області та ГУ Держпродспоживслужби у Запорізькій області.

На початку наради міський голова Валерій Баранов відзначив, що вже проводились зустрічі з підприємцями щодо необхідності створення об’єднання для того, щоб спільно вирішувати нагальні проблеми: “Ми готові в будь-якій формі співпрацювати, підтримувати та допомагати нашим підприємствам, підприємцям, сфері послуг, щоб вони розвивались та росли, від цього залежить розвиток нашого міста. Ми відкриті до діалогу та співробітництва”.

Олександр Головко, президент Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) “Потенціал”, презентував основні напрямки роботи союзу за 2020 рік та завдання на 2021 р. Наразі у союзі 192 підприємства різних сфер діяльності. Серед основних завдань Союзу - освітня робота, лобіювання інтересів бізнесу на рівні законодавства та підтримка його під час пандемії. Метою наради є презентація своєї роботи, вислухати проблемні питання бердянських підприємців та обговорити питання співпраці.

У ході дискусії бердянські підприємці висловили занепокоєння щодо чергового локдауну у зв’язку із введенням “червоної зони” у Запорізькій області. Зокрема щодо заборони роботи промислових ринків, відсутності “подушки” для виживання у підприємців у черговому локдауні, про активізацію профілактичної роботи з боку поліції по дотриманню карантинних заходів тощо.

Міський голова наголосив, що під час зустрічі у Запоріжжі з Міністром розвитку громад та територій він пропонував диференційно підходити до введення обмежень “червоної зони” на територіях: “Моя позиція, щоб всі працювали в три зміни, ми як ніхто розуміємо, що постраждають підприємці та місцевий бюджет. Ми знаємо, що динаміка захворюваності по області різна, і я пропонував підходити до введення обмежень по території області з огляду на ці обставини. Але у нас немає прав і повноважень на це. Постанову треба виконувати, але ми в межах закону зробимо все можливе для підтримки бізнесу”.

Депутат міської ради Іван Братеньков висловив слова вдячності за зустріч та сподівання на подальшу співпрацю. Він запропонував звернутись від союзу до Кабміну щодо змін в обмеженнях для промислових ринків. “В Бердянську 12 квітня відключать газ, а з локдауном у людей не буде можливості купити необхідні електричні побутові прилади — чайники, пічки. Підприємці промринків проти, бо вважають, що уряд лобіює великий бізнес, тому прошу звернутися в Кабмін і внести зміни для роботи промислових груп товарів на відкритих майданчиках”.

За результатами зустрічі всі озвучені проблемні питання будуть опрацьовані для можливого вирішення в межах існуючих можливостей та вимог законодавства. Також було підписано Меморандум про співпрацю між ЗОСППР “Потенціал” та бердянською громадською організацією “Солідарність підприємців” (керівник Алла Крівоус).

Бердянські підприємці співпрацюватимуть із Запорізьким обласним союзом промисловців і підприємців (роботодавців) “Потенціал”