Бердянська міська рада - офіційний сайт

Комісія з питань архітектури та містобудування не знайшла підстав для перенесення будівництва храму з бульвару Шевченка в інше місце

Протягом п’яти годин тривало засідання постійної комісії з питань архітектури, містобудування, регулювання земельних відносин та екології. Депутати міської ради розглянули 118 питань. Це питання про передачу у власність та в оренду земельних ділянок громадянам, надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та ділянок під об'єктами нерухомого майна, передачу в оренду та поновлення договорів оренди земельних ділянок, погодження поділу та об’єднання земельних ділянок та інше.

Першим розглянули питання перенесення виділеної земельної ділянки під забудову храму “Покрова Пресвятої Богородиці” Православної церкви України Запорізької єпархії Бердянського благочинства з бульвару Шевченка. Нагадаємо, проти будівництва цього храму на бульварі виступили мешканці мікрорайону “Скловолокно”, які підготували колективне звернення та передали його до міської ради. На попередніх засіданнях це звернення було розглянуто та надано доручення управлінню містобудування та архітектури розглянути інші варіанти для будівництва храму ПЦУ, які б влаштували усі сторони.

Голова комісії, депутат міської ради Володимир Безверхий зачитав відповідь управління, у якому говориться про те, що згідно з Планом зонування території міста Бердянськ, затвердженого рішенням тридцять восьмої сесії Бердянської міської ради VІ скликання, дана земельна ділянка знаходиться в зоні змішаної багатоквартирної житлової забудови та громадської забудови. Зона формується на території сельбищної зони в районах, передбачених містобудівною документацією під такий вид забудови. До допустимих видів використання відносяться культові споруди. При реконструкції бульвару Шевченка проєктом було передбачено будівництво цієї культової споруди на зазначеній ділянці. Інші земельні ділянки мікрорайону з різних причин неможливо використовувати під зведення храму.

“Комісія не бачить можливості внести зміни в уже прийняте сесією міської ради рішення”, - відзначив голова комісії Володимир Безверхий.

- Сьогодні ми лише приймаємо до відома інформацію управління архітектури про відсутність підстав і можливості для перенесення цього храму в інше місце в мікрорайоні, - додав депутат міської ради Роман Озюменко.

Настоятель храму отець Святослав подякував депутатам за прийняте рішення та ще раз запевнив мешканців, що не буде дзвонів та відспівування, це буде невеликий храм зі зрубу, тому ніяких екскаваторів чи важкої техніки при будівництві використано не буде.

Комісія з питань архітектури та містобудування не знайшла підстав для перенесення будівництва храму з бульвару Шевченка в інше місце