Бердянська міська рада - офіційний сайт

Чистота та порядок у мікрорайоні будуть тоді, коли всі будуть вести себе по-хазяйські

З єдиного у місті мікрорайону, в якому розташований тільки приватний сектор — 8 Березня, розпочалась серія виїзних зустрічей з мешканцями міста міського голови Олексія Бакая. Головна мета таких зустрічей - розказати безпосередньо жителям про виконані роботи у мікрорайонах міською владою у 2014 році та спільно сформувати пріоритети 2015 року. Зустріч, яка проходила 19 грудня, розпочали з подарунків — міський голова Олексій Бакай подарував директору школи №4 Лоретті Марченко кольоровий принтер та привітав всіх присутніх зі святом Святого Миколая та побажав миру та здоров’я.

Голова комітету мікрорайону, депутат міської ради Юрій Зінчук доповів про історію розвитку мікрорайону, його проблеми та яким чином вони вирішуються. Він наголосив, що сильна сторона в роботі комітету в тісній співпраці з вуличними комітетами, які обізнані з усіма проблемами району. І хоча фінансування з міського бюджету не таке, яке хотілось би, але в 2014 році вдалося зробити не мало. Виконано капітальний ремонт зовнішнього освітлення по вулицях Ботанічній, Менделєєва, провулках Радгоспному та Колгоспному; ямковий та капітальний ремонт вул. Калініна; усунено проблему із зовнішнім освітленням провулків Радгоспний і Колгоспний; виконана прокладка водоводу; забезпеченні водою мешканці вул.Степової та колишнього підсобного господарства та інше. Розпочались якісні перетворення в дошкільному навчальному закладі № 27 “Сонечко” після призначення нового керівника Інни Мільчевської, застосовані енергозберігаючі технології в ЗОШ №4, тобто утеплення, заміна вікон на пластикові. Також Юрій Зінчук окреслив коло проблем, які потрібно вирішувати в першу чергу: заміна дерев’яних електроопор; асфальтування вул.Терешкової (від вул.7 листопада до вул.Брестської); грейдерування дороги по вулицях Лобачевського та Руднєвої (в районі Дальніх Макорт); ремонт покрівлі Центру громадських ініціатив.

Міський голова Олексій Бакай спільно з відповідними фахівцями доповів про порушені питання за результатами зустрічі з комітетом мікрорайону у жовтні. Так, зазначені проблеми вже включені до бюджетного запиту 2015 року - грейдерування вулиці Руднєвої, облаштування асфальтобетонного покриття дороги по вул.Терешкової від буд. №6 до буд. № 56; проведення поточного ремонту дорожнього покриття вулиць Калініна, 7 листопада, Яковлєва, Висоцького по маршруту руху громадського транспорту; підсипка дороги по вул. 8 Березня (від вул. Яблочкова до вул. Бабушкіна) та по вул. Керченській по маршруту руху громадського транспорту; роботи щодо відновлення огорожі на шкільному подвір’ї ЗОШ №4; вже виконуються проектні роботи по об'єкту “Реконструкція приміщень Центру громадських ініціатив міста по вул. Калініна, 62/1” і закладено фінансування цих робіт у 2015 році.

Мешканці, заслухавши про проведені роботи, висловили своє бачення проблем мікрорайону. Погодившись з тим, що мікрорайон особливий — тільки приватний сектор, вони висловили занепокоєння, що котрий рік, у порівнянні з іншими районами, 8 березня приділяється мало уваги та фінансування. І великий плюс, що вони своїми силами підтримують порядок - ліквідовують стихійні звалища - використовується, за думкою мешканців, проти них самих — коштів на вивіз звалищ вони не отримують. В ході дискусії були запропоновані такі пропозиції —організувати в медпункті мікрорайону прийом дільничного лікаря; відновити лавочки для очікування громадського транспорту на зупинці “ЦДЮТ”; вирішити питання щодо земельних ділянок, які були колись виділені, та не використовуються за призначенням, а стали місцем збирання сміття та плантацій амброзії; вивчити питання покинутих будинків; відновити роботу трьох колонок; облаштувати тротуари на початку вулиці Калініна та освітлення на цій ділянці.

Загалом двогодинна зустріч пройшла в конструктивному руслі, всі погодились в головному, що тільки спільними зусиллями можливо навести порядок як у місті, так і в мікрорайоні зокрема.

Чистота та порядок у мікрорайоні будуть тоді, коли всі будуть вести себе по-хазяйські