Бердянська міська рада - офіційний сайт

Засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення

Сьогодні, 26 грудня, відбулось чергове засідання міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення під головуванням заступника міського голови Людмили Шаповал. Питання порядку денного стосувались забезпечення пожежної безпеки на об’єктах і в населених пунктах, виконання приписів органів держнагляду в сфері пожежної безпеки керівникам навчально-виховних закладів, стану травматизму дітей і підлітків та нещасних випадків, що сталися на підприємствах міста у поточному році.

Дмитро Лінник, в.о. начальника відділу державного нагляду та контролю Бердянського міськрайонного управління головного управління держслужби надзвичайних ситуацій України в Запорізькій області доповів про стан виконання протокольних рішень облради з питань безпечної життєдіяльності населення. Доповідач окреслив виявлені проблеми на міських ринках, оздоровчих закладах, які були повністю або частково усунені. Невиконані пункти потребують значних фінансових витрат, які перенесені на 2015 рік.

Директора шкіл №4, №9, №1, №20, навчально-виховного комплексу №1 “Надія” доповіли про виконання приписів органів держнагляду в сфері пожежної безпеки керівникам. Власними силами були усунені деякі з них (придбані та заправлені вогнегасники тощо), але залишились такі, які потребують також значних фінансових витрат. Як то обробка дерев’яних горищних приміщень, які вже багато років не оброблялись і тільки ЗОШ №4 потрібно понад 200 тис.грн на ці роботи. Деякі випадки потребують додаткового вивчення, наприклад, двері у спортивній залі навчально-виховного комплексу №1 “Надія” (с. Нововасилівка) були встановлені в супереч норм пожежної безпеки і для усунення припису потрібно понад 6 тис. грн. Комісія вирішила детально вивчити ситуацію і залучити до свого складу представника управління капітального будівництва виконкому.

Про стан травматизму дітей і підлітків під час навчально-виховного процесу та в побуті і заходи щодо його попередження розповіли Людмила Лодягіна, методист відділу освіти виконкому та Ігор Ванін, головний спеціаліст відділу охорони здоров’я. Якщо загальний рівень травматизму дітей та підлітків у місті у 2014 році зріс - 895 випадків проти 819 у 2013 році, то рівень травматизму під час навчально-виховного процесу щороку зменшується. У 2012 році — 59 випадків, 2013 рік — 49, 2014 рік — 35. Цьому сприяє, на думку Людмили Лодягіної, системна та постійна профілактична робота з попередження травматизму у школах та садках.

Людмила Шаповал, заступник міського голови, акцентувала увагу членів комісії на високій рівень профілактичної та навчальної роботи з працівниками галузі освіти та батьками щодо питань безпеки дітей під час навчально-виховного процесу та дозвілля (канікул).

Нещасним випадкам, які сталися на підприємствах міста у поточному році присвятив свою доповідь Олександр Кошевой, в.о. начальника Бердянського відділення дирекції фонду соцстраху від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань. Майже в два рази зменшилась кількість нещасних випадків на виробництві у 2014 році в порівнянні з 2013 роком, 14 проти 21. Головною причиною таких фактів залишається не дотримання працівниками інструкцій з охорони праці. Наразі найбільше увагу фонд соцстраху приділяє профілактичній та освітній роботі з підприємствами малого та середнього бізнесу, які зазвичай мають низький рівень розуміння вимог до організації безпечної праці, не знають як вести себе у разі виникнення нещасного випадку. А найбільше у цих випадках стають незахищеними самі працівники. Члени комісії запропонували для підвищення ефективності профілактичної роботи фонду розробити короткий інформаційний буклет/пам’ятку для підприємців щодо алгоритму поведінки під час нещасних випадків на виробництві.