Бердянська міська рада - офіційний сайт

Передноворічний шторм пошкодив дамби по вулиці Горького, на Слобідці та Лісках

У ніч з 29 на 30 грудня 2014 року на Бердянськ обрушився черговий штормовий вітер, який досягав 30 м/с, висота хвиль на морі сягала до 1,5 метрів. Все це призвело до часткового руйнування дамб по вулиці Горького, а також на Слобідці та Лісках. Спеціалісти управління житлово-комунального господарства та управління капітального будівництва, реконструкції та технічного нагляду провели їх обстеження. Про результати начальники цих управлінь доповіли на апаратній нараді.

Так, з боку моря та набережної через парапет утворилися шість наскрізних провалів загальною площею до 200 м. кв., глибиною від 0,5 до 1,5 м. Зрушено з місця (від 5 до 25 см) 46 гранітних плит, три з них повністю знесено. Зруйновано облицювання стін парапету з гранітних плит площею біля 10 м. кв. Зрушені та повністю знесені 82 бетонні плити парапету. За попередніми розрахунками сума збитків становить 762 тис. грн.

Що стосується провалів з боку набережної по вул. Горького, то управління житлово-комунального господарства у рамках підготовки до курортного сезону може виконати роботи з поточному ремонту — засипку бутом та щебенем провалів, відновлення тротуарної плитки, встановлення на місця гранітних та бетонних плит.

З боку моря дамбу по вулиці Горького та на Лісках як берегоукріплювальні споруди у багатьох місцях розмило, віднесло в море бетонні блоки, зруйнувало бутову кладку орієнтовно до 150 кубів. Такі види робіт потребують виконання проектно-кошторисної документації з капітального ремонту або реконструкції із залученням спеціалізованих підприємств та гідрогеологів.

На Лісках морем провалені 36 залізобетонних плит, зруйнована бутова кладка, бетонна плита залишилась без опори у 8 місцях. Поточний ремонт там не допоможе. Там потрібні капітальний ремонт або реконструкція. На цій ділянці у 2013 році були виконані роботи з тимчасового укріплення берега, але у цьому році ці споруди постраждали. Спеціалізованим проектним інститутом водного господарства м. Києва вже розроблено проект, до якого входить берегозахист із габіонних конструкцій на ділянці 400 метрів. Управління капітального будівництва, реконструкції та технічного нагляду залучить цю ж організацію для виконання проектних робіт на іншій ділянці — від буни до магазину “Тамара”.

Щодо дамби на Слобідці, то проект на неї розроблено Запорізьким науково-виробничим центром “Гідропроект”. Проект знаходиться на експертизі. Ця ж організація буде залучена для того, щоб далі розробити проект на ділянку від альтанки до 3-го пляжу. 

Передноворічний шторм пошкодив дамби по вулиці Горького, на Слобідці та Лісках