Бердянська міська рада - офіційний сайт

Бердянці відзначили День Соборності України

Сьогодні, 22 січня, наша країна відзначає День Соборності України. З цієї нагоди в ЦКтаД «Софіт» пройшли виставка-ярмарка патріотичної української символіки і декоративно-прикладного мистецтва, а також урочисті міські збори. В них взяли участь керівництво міста, представники депутатського корпусу, підприємств, установ Бердянська, учасники Революції Гідності, волонтери, освітяни, науковці, військовослужбовці, представники громадських та партійних організацій.

Звертаючись до присутніх, міський голова Олексій Бакай нагадав, що 96 років тому вперше за багато століть український народ зміг об'єднатися в одну єдину державу. Саме 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві між Українською народною республікою і Західноукраїнською народною республікою, частини якої раніше входили до Австро-Угорської імперії, було проголошено Акт возз'єднання.

На жаль, згодом доля підготувала українцям ще цілий ряд випробувань, які розтягнулися на кілька десятиліть 20 століття. І тільки в 1991 році Україна знову стала Соборною і Незалежною.

Сьогодні країна знову переживає важкий період у своїй історії. Йде війна, гинуть люди. Але саме труднощі роблять людей ближче.

- Всі ми повинні вірити в краще і намагатися в міру сил наближати це найкраще! Сказав Олексій Бакай. - Життя, історичний досвід доводять: успіх починається тоді, коли відбувається об'єднання зусиль, коли чвари і відмінності відходять на другий план і всі об'єднуються заради досягнення спільної мети! Я всім нам бажаю єдності, взаєморозуміння та спільної плідної роботи на загальний результат!

В рамках урочистих зборів, присвячених Дню Соборності України, відбулося нагородження грамотами і подарунками учнів шкіл міста - переможців міського патріотичного конкурсу української поезії.  

Із промовами виступили професор Бердянського державного педагогічного університету Софія Філоненко, завідувач методичним кабінетом міського відділу освіти Наталія Скиртач, учениця 11-го класу гімназії № 1 “Надія”, донька командира підрозділу Збройних Сил України в зоні АТО Софія Подколзіна. Усі виступаючі показали сформований світогляд на політичні події, які відбувались на історичному шляху України: бути свідомо відданими патріотами держави через справи і діяльність.

Під час тематичного концерту з патріотичними піснями про Україну виступили Ігор Дейнега, Ольга Козинець, Наталя Добряк, зразковий вокальний ансамбль “Овація” і рок-група “ПІЛА”. Представниками відділу сім'ї, молоді та спорту було організовано покладання квітів до могил загиблих військових бердянців в АТО.

У День Соборності, 22 січня, в закладах культурно-освітньої сфери з нагоди відбулись тематичні заходи, розміщено стенди з фотографіями земляків, які загинули під час антитерористичної операції на Сході України. У музейних, клубних та бібліотечних закладах розміщені тематичні виставки та викладки літератури, присвячені боротьбі за свободу та незалежність України в різні історичні часи. 

Бердянці відзначили День Соборності України