Бердянська міська рада - офіційний сайт

Сьогодні Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, представники міської влади та громадськість міста поклали квіти біля пам'ятного знаку «Жертвам Голокосту» та на братській могилі жертв фашизму в Мерліковій балці. Ігор Зубрицький, секретар ради з міжнаціональних відносин та розвитку культур національних товариств міста Бердянська звернувся до присутніх вшанувати пам'ять жертв Голокосту хвилиною мовчання. “Сьогодні ми зібралися біля цього пам'ятного знаку, щоб віддати данину пам'яті жертвам Голокосту часів Другої світової війни. Міська влада спільно з вами в навчальних закладах проводить просвітницьку роботу щодо запобігання можливим актам геноциду у майбутньому та зневаги до людського життя. Під час окупації Бердянська в 1941-1943 роках нацистами було безвинно розстріляно понад 800 мирних людей, тільки тому, що вони були єврейської національності. ”- зазначив посадовець.

Про історичні факти тих жахливих подій, страшну долю багатьох сімей міста розповів голова міської єврейської громади Олександр Дроздов та очевидці тих трагічних подій 1941-1943 р.р. Генадій Блєхер, Віра Карпачьова.

Відповідно до рішення в 2005 році Генеральною Асамблеєю Організації об'єднаних Націй було встановлено 27 січня Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту-масового знищення нацистами єврейського населення Європи. Виконавчим комітетом Бердянської міської ради спільно з Бердянською міською єврейською громадою в навчальних закладах проводиться ряд заходів для виховання у підростаючого покоління історичної пам'яті, толерантності, недопущення повторень будь-яких форм геноциду, зміцнення в суспільстві взаємин міжнаціонального миру і злагоди. У музеях, бібліотеках, школах розміщені істричні та інформаційно-аналітичні матеріали про Голокост, відкриті діючі експозиції архівних документів, творів мистецтва, літератури, в яких відображаються події, пов'язані з Голокостом, увічнюються пам'ять його жертв.

Сьогодні Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту