Бердянська міська рада - офіційний сайт

Бюджет Бердянська прийнятий, але бюджетний процес триває

Сьогодні на сесії міської ради бердянські депутати прийняли бюджет міста на 2015 рік. Цій події передувала довга і копітка робота, яка була розпочата ще восени минулого року.

Незважаючи на те, що в період розробки основного фінансового документа міста суперечки виникали головним чином навколо фінансування комунальної телекомпанії «ТБ-Бердянськ», сьогодні група депутатів озвучила цілий ряд своїх пропозицій, які стали новиною, як для багатьох депутатів, так і для розпорядників бюджетних коштів. Суть цих пропозицій зводиться до зняття витрат з одних статей і додаванню коштів на інші статті.

Виникла дискусія. Визнавши ряд озвучених пропозицій такими, що заслуговують уваги, в той же час багато депутатів, а також міський голова Олексій Бакай звернули увагу на те, що сприймати на слух матеріал на трьох друкованих сторінках і перекидання більше десятка мільйонів гривень - це складно і не правильно. Потрібно хоча б ознайомитися з документом і проаналізувати його. Крім того, бюджет повинен був прийматися в укрупнених цифрах, а озвучені пропозиції стосувалися конкретних програм — які розглядатимуться на наступній сесії міської ради 26 лютого. У зв'язку з цим було запропоновано або зробити перерву, щоб усі, включаючи розпорядників бюджетних коштів, могли вивчити озвучені пропозиції по бюджету 2015 року, або прийняти укрупнені цифри, а програми, як і планувалося, розглянути пізніше, тим більше, що виходячи з озвучених пропозицій, фінансування житлово-комунального господарства передбачається скоротити трохи не вдвічі.

Однак 32 депутати з 51 присутнього вирішили, що озвучені вголос пропозиції краще прийняти, а потім їх уже допрацьовувати до наступної сесії. У підсумку цілий блок змін до проекту бюджету був проголосований. Прийнятий був і бюджет Бердянська на 2015 року в цілому. Тепер повинна початися доробка вже проголосованих змін. У цьому зв'язку, якщо говорити про прийнятий бюджет міста на 2015 рік, можна сказати поки тільки те, що це майже 467 млн. грн., це на 50 млн. грн. більше, ніж торік.

Що стосується фінансування по галузях, то цифри будуть ще уточнюватися. Тому що скажімо, на ЖКГ планувалося виділити 26 млн. грн., але в підсумку з цієї галузі було знято близько 11 млн. грн., частину з яких направили в сферу охорони здоров'я, частину до бюджету розвитку. При цьому депутати відзначили, що, якщо виконком добре обґрунтує і доведе необхідність повернути всі або частину знятих з ЖКГ коштів, то це буде зроблено. Таким чином, говорити про остаточні цифри по галузях ще рано. Бюджетний процес в Бердянську триває.