Бердянська міська рада - офіційний сайт

Інформаційна заява міського голови Олексія Бакая

Шановні бердянці! 3 лютого на сесії міської ради, коли ми з депутатами розглядали проект міського бюджету на 2015 рік, відбулася надзвичайна подія. Щоб уникнути чуток, домислів і спотворення фактів, вважаю за необхідне донести об'єктивні дані і проінформувати про свої дії, як міського голови.

Коли 3 числа депутат Сергій Ткаченко вийшов на трибуну і з голосу зачитав кілька аркушів пропозицій щодо внесення змін до проекту бюджету, було заявлено, що цей документ підготовлений групою депутатів. Але, як виявилося, навіть у тих, хто, начебто як, його розробляв, на руках немає того матеріалу, який був озвучений, не кажучи вже про те, що пропозиції не обговорювалися на депутатських комісіях.

Дискусії в міській раді, висловлення пропозицій і різних думок - це нормальне явище. У суперечці, як відомо, народжується істина. Але в даній ситуації здивування, нерозуміння і обурення викликає цілий ряд моментів.

По-перше, бюджетній сесії, що відбулася 3 лютого, передував тривалий підготовчий процес. Над проектом бюджету Бердянська на 2015 рік працювала не тільки виконавча влада, але і велика частина депутатів, розпорядники бюджетних коштів, громадськість. Робилося це з листопада 2014 року. Проведенню безпосередньо сесії передували громадські слухання, на яких бердянці - учасники цього заходу, підтримали запропонований проект бюджету. Після відбулося засідання виконкому, потім депутатський день, потім планово-бюджетна комісія. Спірних було всього три питання. Перше - це чисто політичне. Воно стосується фінансування комунальної телекомпанії «ТБ-Бердянськ». Друге - по виділенню коштів на визначення меж міста, і третє - по наповненню статей витрат на медикаменти.

Останні два питання не носили принциповий характер, і їх долю можна було вирішити при подальшому обговоренні, та й розглядатися вони повинні були не 3, а 26 лютого. Але тут раптом вже на самій сесії з'являється цілий перелік пропозицій. З голосу було запропоновано перерозподілити з одних статей на інші більш 14 млн. грн. Це стало новиною абсолютно для всіх. Але тоді виникає питання: чому ці пропозиції не були озвучені раніше? Або вони, справді, народилися тільки в ніч перед сесією?

Другий момент: на сесії, яка відбулася 3 лютого, мали бути прийняті тільки укрупнені цифри. Окремі програми за напрямками ще повинні були обговорюватися і виносяться на другу бюджетну сесію, яка запланована на 26 лютого. Всі озвучені Сергієм Ткаченко пропозиції стосувалися якраз не стільки укрупнених цифр, скільки програм. Тому ніяких підстав для їх аврального розгляду та прийняття не було.

Третє: з озвученими з голосу пропозиціями були незнайомі ні депутати, ні розпорядники бюджетних коштів, ні виконавча влада, ні навіть фінансисти виконкому. Але найбільший абсурд полягає в тому, що ці пропозиції нам навіть не дали толком вивчити. Хоча вже при сприйнятті на слух було ясно, що не все стикується в озвучених змінах. Саме тому і було запропоновано зробити перерву хоча б на якийсь час, щоб отримати пропозиції у письмовому вигляді і провести елементарні арифметичні дії. Але перерви нам не дали. А 32 депутати вирішили, мабуть, не витрачати час, і підтримали озвучені Сергієм Ткаченко пропозиції щодо змін до проекту міського бюджету. Головний фінансовий документ міста був прийнятий.

Однак наші побоювання підтвердилися. Вже при першому прочитанні того документа, який був переданий Сергієм Ткаченко, стала очевидною його повна неспроможність. І чесно кажучи, я так і не зрозумів, це була спроба мене підставити або дійсно некомпетентність.

Розробники змін, як виявилося, не змогли провести не те, що математичні, а прості арифметичні дії. Перерозподіливши 14 млн. грн. вони наробили помилок майже на півмільйона гривень. Якщо початковий проект бюджету був збалансованим копієчка в копієчку, то після прийняття озвучених Сергієм Ткаченко поправок в бюджеті стало не вистачати 456 тис. грн. Це грубе порушення чинного законодавства. Для чого це було зроблено? У мене два варіанти: незнання питання або усвідомлений крок до економічної дестабілізації в місті. А ви, шановні бердянці, вирішуйте вже самі. Як міський голова я не маю права підписувати такого роду документ. Закон вимагає, щоб бюджет був збалансованим, тобто видаткова частина повинна чітко, копійка в копійку, сходитися з прибутковою.

Таким чином, необґрунтований поспіх заради демонстрації політичних амбіцій призвів до сумного курйозу, а місто залишається без бюджету на 2015 рік, що вже веде до недофінансування усіх галузей господарства. На жаль, чинне законодавство не дозволяє мені ветувати тільки пропозиції Сергія Ткаченка, які розбалансували проект бюджету міста і зробили неможливим його підписання. Справа в тому, що міський бюджет і процес його прийняття - це ланцюг, ланки якого пов'язані один з одним. І виключення однієї з ланок відразу ж веде до розриву всього ланцюга. Цього робити не можна. Тому я змушений був призупинити дію всього рішення. Відповідне розпорядження було підписано мною 5 лютого.

Для того, щоб в оперативному порядку виправити створену ситуацію, на понеділок, 9 лютого, ми скликаємо депутатський день, щоб ще раз обговорити проект бюджету і спірні моменти, а на середу, 11 лютого, призначена позачергова сесія, на якій ми разом з депутатами повинні прийняти в укрупнених цифрах збалансований і узгоджений бюджет.

Ще раз хочу звернути увагу на той факт, що бюджет Бердянська на 2015 рік краще торішнього і вперше за багато років перекриває потреби всіх галузей. Мабуть, комусь це не подобається. Звідси і пересмикування фактів, пафосне політичне тлумачення тих чи інших моментів. На мій погляд, це просто наслідок того, що хтось вже почав займатися виборною компанією. Але політика - політикою, а та складна ситуація, яку зараз переживає місто і країна, на мій погляд, вимагає конструктивного підходу і творчого настрою. Тому ще раз закликаю всіх депутатів Бердянської міської ради до розсудливості. Дуже сподіваюся на те, що в ці три дні нам вдасться відкласти в сторону політику, конструктивно попрацювати і прийняти головний фінансовий документ Бердянська, який працюватиме в інтересах міста і городян.

У разі неприйняття бюджету Бердянська на 2015 рік, залишаю за собою право звернутися у відповідні інстанції для правової оцінки дій, які дестабілізують і без того непросту ситуацію в місті.

З повагою, міський голова Олексій Бакай

Інформаційна заява міського голови Олексія Бакая