Бердянська міська рада - офіційний сайт

Сьогодні за умов військової агресії Росії проти України необхідна єдність всіх патріотичних сил, всіх поколінь захисників України

Сьогодні, 12 лютого, в форматі “круглого столу” пройшло засідання координаційної ради при міському голові з питань національно-патріотичного виховання та формування здорового способу життя громадян міста Бердянська. Його провела голова координаційної ради-керуючий справами виконкому Наталя Гончарова. На засіданні були присутні депутати міської ради: Олександр Врублевський з побратимами, підприємець-волонетр Сергій Шарай, військовий комісар Бердянського ОМВК Володимир Рогов, завідуюча методичним кабінетом відділу освіти Наталя Скиртач, представники підшефних військових частин з в/ч 1491, в/ч А2019, в\ч 3033, керівництво Бердянської самооборони, роти спеціального призначення “Берда”, територіальної організації “Шураві”, волонтер Олена Мартищенко та інші члени ради.

На порядку денному було вісім актуальних питань щодо інформаційного супроводження заходів по мобілізації з 20.01.2015, діяльності волонтерів по допомозі українській армії, про увічнення пам’яті жителів Запорізького регіону, які загинули у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України, проведення в школах заходів національно-патріотичного спрямування.

Члени координаційної ради одноголосно підтримали Заяву проти тероризму, російської агресії, на підтримку незалежності та територіальної цілісності України. Текст заяви зачитав начальник штабу Бердянської самооборони Віктор Панасенко, її буде поширено серед всіх ЗМІ міста. Присутні наголосили про важливість спільних дій влади з громадськістю щодо активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи з протидії диверсійній, шпигунській та терористичній діяльності. А також координаційною радою підтримано звернення ветеранів війни в Афганістані до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Відповідне звернення зачитав голова територіальної організації “Шураві” Олександр Врублевський, який підтвердив, що ветерани війни в Афганістані, учасники бойових дій на території інших держав, об’єднані в Українську Спілку ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), у своїх діях завжди займають державницьку позицію.

Військовий комісар Бердянського ОМВК Володимир Роговий доповів про виконання в місті Указу Президента України від 30.01.2015 № 40/2015 “Про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації у 2015 році”. На сьогодні вже вручено 1 600 повісток, але явка занизька. “Наше головне завдання наразі звірити дані та стан здоров’я військовозобов’язаних. Вже 273 чоловіка знято з військового обліку за станом здоров’я. Тому не бійтеся військкомату, приходьте, звіряйте дані. У кожному випадку враховуються соціальні питання, сімейні обставини тощо. Нікого не відправляють відразу на службу. З тих, хто зараз у лавах ЗСУ 79% - це добровольці”- звернувся до мешканців міста військовий комісар.

Про діяльність волонтерської групи “Атланти” з питань допомоги українській армії, про стан роботи з родинами учасниками АТО, пораненими, вирішення проблемних питань їх родин, про необхідність створення робочої групи із надання консультативної, правової та соціально-психологічної допомоги для демобілізованих солдат, учасників АТО, які проходять ротацію - про це говорили підприємець-волонтер, депутат міської ради Сергій Шарай, Степан Герилів, секретар координаційної ради Ігор Зубрицький, заступник командира Бердянського батальйону з виховної роботи Олександр Кудинов, підприємець- волонтер Олена Мартищенко інші.

Завідувач методичним кабінетом відділу освіти Наталя Скиртач доповіла про роботу освітян з учнями з увічнення пам’яті жителів області, які загинули у боротьбі за незалежність, державний суверенітет та територіальну цілісність України, про проведення уроків мужності за участю військових і волонтерську діяльність у школах і гімназіях міста.

Начальник штабу Бердянської самооборони Віктор Панасенко надав пропозиції для покращення в школах заходів військово-патріотичного спрямування, про необхідність створення міської дитячої патріотичної громадської організації “Соколи”.

Секретар координаційної ради Ігор Зубрицький проінформував членів Ради про проект плану діяльності координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання та формування здорового способу життя громадян міста Бердянська на 2015р. З пропозиціями членів координаційної ради. А також про необхідність командуванням підшефних військових частин узгодити з міською владою найближчим часом поточний річний план шефської роботи по військово-патріотичному вихованню громадян міста Бердянська і забезпечити його виконання.

ДОДАТОК

Кооррдинаційна рада прийняла такі рішення:

- прийняти активну участь у реалізації в місті Указу Президента України від 30.01.2015 № 40/2015 “Про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації у 2015 році”, активізувати проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи заходів мобілізації, розповсюдити інформаційні листівки.

- відмовитись від радянських стереотипів та сталінсько-брежнівських міфів про роки Другої світової війни, використання рекомендацій Українського інституту національної пам`яті у трактуванні історичних подій в Україні. Представникам координаційної ради прийняти участь у виконанні плану заходів з підготовки та відзначення: 70-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні і 73-ї річниці визволення міста Бердянська від нацистських окупантів.

- погодити спільний з міською владою план координаційної ради заходів про увічнення пам’яті жителів міста, які загинули у боротьбі за незалежність, державний суверенітет та територіальну цілісність України;

-рекомендувати до грудня 2015 року архітектурно-будівельній раді, відділу культури і відділу освіти виконкому підготувати проекти рішень на сесію міської ради щодо встановлення пам’ятників, пам’ятних знаків та меморіальних дошок жителям міста, які загинули у боротьбі за незалежність, державний суверенітет та територіальну цілісність України;

-рекомендувати створити додатково у міських музеях міста постійно діючі стенди, виставки, експозиції, присвячені боротьбі Українського народу за територіальну цілісність та державний суверенітет України, участі у ній жителів області, організувати у бібліотечних закладах тематичні викладки літератури та періодики;

- рекомендувати рекламодавцям спільно з міської радою і виконкомом організувати виготовлення та розміщенню у засобах масової інформації, на зовнішніх конструкціях, будинках державної та комунальної форми власності соціальної реклами різних типів на підтримку Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, добровольчих батальйонів, популяризації героїчних вчинків та військових перемог;

- до 01.04.2014 відділу освіти на стіні гімназії № 2 розмістити соціальну рекламу з популяризації державної символіки України замість проросійської картинки- «червоноармійця розміром 4 на 7 метрів»

- виходячи з необхідності суспільної консолідації бердянців, зміцнення національної єдності навколо ідеї побудови соборної, європейської, Української держави, утвердження ідеалів свободи та демократії рекомендувати міській владі провести відповідні тематичні заходи, згідно плану координаційної ради на 2015 рік.

Підтримати озвучені на координаційній раді:

1. Заяву учасників Другої світової війни, військових дій у Республіці Афганістан 1979-1989 років, локальних війн, учасників Антитерористичної операції на Сході України, представників Бердянської самооборони, роти спец.призначення “Берда”, волонтерів проти тероризму, російської агресії, на підтримку незалежності та територіальної цілісності України

2. Звернення ветеранів війни в Афганістані до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Сьогодні за умов військової агресії Росії проти України необхідна єдність всіх патріотичних сил, всіх поколінь захисників України