Бердянська міська рада - офіційний сайт

Усі дитячі садки міста мають шанс отримати сонячні колектори для нагрівання води

Про це стало відомо на засіданні “круглого столу”, який проходив 12 лютого в рамках участі Бердянська у добровільній Європейській ініціативі Угоди мерів. Зустріч проходила при участі міського голови Олексія Бакая, виконавчого директора Асоціації “Енергоефективні міста України” Андрія Кирчіва, завідувачів дитячих садків міста, представників комунальних підприємств тощо.

Міський голова Олексій Бакай подякував гостю з Асоціації за всебічну допомогу та підтримку нашого міста в реалізації проекту із встановлення сонячних колекторів у дитячому садку №25 “Ромашка” та подарував пам’ятний годинник. Андрій Кирчів у свою чергу подякував за запрошення, відзначив, що пілотний проект з модернізації систем гарячого водопостачання із застосуванням сонячних колекторів може стати яскравим прикладом та буде реалізовуватися і далі, а також побажав усім миру та успіхів у подальшій справі.

У ході засідання круглого столу начальник відділу інвестиційної діяльності та енергозбереження Наталя Криворучко розповіла про участь Бердянська в проекті “Модель розбудови потенціалу України та Грузії для участі в “Угоді мерів”. Так, в рамках участі Бердянська у добровільній Європейській ініціативі Угоди мерів міським головою було підписано меморандум про участь у проекті “Модель розбудови потенціалу України та Грузії для участі в “Угоді мерів”. Важливою подією у рамках його реалізації стало проведення у жовтні 2014 року четвертої тренінгової сесії даного проекту, де було розглянуто широке коло питань. Більша частина з них стосувалася підготовки якісного інвестиційного проекту. Результатом роботи стало отримання Бердянськом 20 тисяч євро на реалізацію пілотного проекту з модернізації систем гарячого водопостачання із застосуванням сонячних колекторів.

Для отримання гранту містом була проведена велика робота. Необхідно було виконати ряд заходів, без яких отримати грантові кошти просто неможливо. Особливо треба відзначити впровадження та реалізацію єдиної електронної системи обліку споживання енергоресурсів. Як відзначила Наталя Криворучко, від Запорізької обласної держадміністрації надійшла пропозиція впровадити досвід такої бердянської програми у масштабах усієї області.

Проект, який було представлено на тренінгу нашим містом називався “Бердянськ — місто сонця та сонячних колекторів”. Окрім нашого міста свої проекти представляли два міста Грузії та два України — Нововолинськ та Кам’янець-Подільський. За результатами проведеної роботи стало можливим встановити сонячні колектори у дитячому садку №25 “Ромашка”. В перспективі — встановлення сонячних колекторів у садку №37. Бердянську вдалося виграти у всеукраїнському конкурсі проектів і програм розвитку місцевого самоврядування і є сподівання, що сонячний колектор для нагрівання води у дитячому садку №37 буде встановлено до кінця 2015 року.

- Протягом останніх трьох місяців — листопад, грудень та січень — ми ведемо роботу з написання проекту для спільної участі в інвестиційному проекті із фондом “NEFKO”. Кінцевим результатом при виграші стане встановлення сонячних колекторів для усіх садочків Бердянська. Сподіваємося що ця проектна заявка пройде. - розповіла начальник відділу інвестиційної діяльності та енергозбереження Наталя Криворучко.

У ході засідання “круглого столу” представник КП “Бердянський міськводоканал” розповів про практику впровадження сонячних колекторів. Про відкриття сонячних колекторів у дитячому садку №25 “Ромашка” розповіла завідувач закладу Інна Нішаналієва. 

Усі дитячі садки міста мають шанс отримати сонячні колектори для нагрівання води