Бердянська міська рада - офіційний сайт

Розпочато процес обговорення механізму передачі у користування земельних ділянок ОСББ

Проект регуляторного акту рішення сесії міської ради „Про затвердження Тимчасового Порядку щодо передачі у власність або користування земельних ділянок об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків міста Бердянська” сьогодні, 13 лютого, було представлено членам робочої комісії з дотримання принципів державної регуляторної політики.

Наталя Боханова, начальник управління земельних правовідносин виконавчого комітету, поінформувала присутніх, що даний проект розробляється на виконання розпорядження голови облдержадміністрації №329 “Про затвердження Плану реформування житлово-комунального господарства Запорізької області на 2014-2015 рр.”. В межах його виконання проводиться робота з розробки нормативно-методичних документів для нормального функціювання ОСББ. Як зауважив доповідач, на законодавчому рівні не закріплені поняття та процедура передачі у власність (постійне користування) земельних ділянок. Зараз можливо тільки опрацьовувати питання передачі у тимчасове користування тобто оренду. Члени комісії висловили пропозицію продовжити роботу у цьому напрямку та підготувати запит, щодо роз’яснень норм закону.

Павло Кузнєцов, член робочої комісії, акцентував увагу, що вже існують певні складності у виконанні цієї процедури. Так для підготовки пакету документів на оформлення оренди земельної ділянки потрібен технічний паспорт будинку, що в управлінні ОСББ. Крім його значної вартості, приблизно 15 тис. грн., ще необхідно надавати всім власникам квартир свої правовстановлюючі документи. Що практично унеможливлює подальшу роботу з оформлення. Тому було запропоновано вже на цьому етапі виключити цей пункт з обов’язкового переліку, що й підтримали члени робочої комісії. Анатолій Степаненко, заступник міського голови, наголосив, що завданням є не створити перепони, а шукати шляхи спрощення майбутньої процедури, створити прозорий та зрозумілий для людей механізм.

Розпочато процес обговорення механізму передачі у користування земельних ділянок ОСББ