Бердянська міська рада - офіційний сайт

«Збережемо природу рідного краю!»

У Бердянському краєзнавчому музеї 26 лютого відбувся захід «Збережемо природу рідного краю», присвячений 25-річчю пам’яті професора Володимира Пилиповича Портянка та 5-річчю створення Приазовського національного природного парку.

На заході були присутні студенти Бердянського медичного коледжу, заступник начальника наукового відділу Приазовського національного парку Сергій Яровий, кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри біології, екології та БЖД у БДПУ Віталій Гнатюк, інспектор природоохоронного відділу національного парку у м. Бердянську Сергій Грибанов, науковий співробітник бердянського відділу національного парку Олена Савченко.

Кандидат біологічних наук Віталій Гнатюк розповів присутнім про природно-заповідний фонд Бердянського району та про «Сім чудес північного Приазов’я», до яких відносяться заплава річки Берди, Солодкий лиман, Бердянська коса та Бердянська затока, острови Великий та Малий Дзендзики, Макорти, вікові дерева клену гостролистого та парк ім. П.Шмідта. Завершив свій виступ він такими словами: «Шановні відвідувачі, якщо ви йдете відпочивати – прибирайте за собою. Це наша природа, наш край, якщо ми не будемо її зберігати, то далі будемо жити в смітнику». Сергій Яровий наголосив на необхідності збереження водно-болотних угідь, які забезпечують нас прісною водою, засобами до існування та продуктами харчування, вражають своїм біорізноманіттям та запобігають зміні клімату. Розповів він також про роботу Приазовського національного парку та відзначив, що, не дивлячись на те, що парк доволі молодий, його науковці вже мають власні напрацювання. Сергій Грибанов розповів про охорону територій природно-заповідного фонду.

Друга частина заходу була присвячена річниці пам’яті Володимира Портянка – доктора біологічних наук, професора, краєзнавця, дослідника природи Північного Приазов’я. Науковий співробітник відділу природи краєзнавчого музею Світлана Дуленко повідомила про життя та наукову діяльність професора, автора більш ніж 100 наукових робіт. А директор музею Людмила Ноздріна розповіла про співпрацю з Володимиром Пилиповичем, якого назвала золотим науковим фондом нашого краю, адже краще за нього рослини ніхто не описав, та презентувала його працю «Степь, как она есть», яку видали після смерті професора. 

 

«Збережемо природу рідного краю!»