Бердянська міська рада - офіційний сайт

Урочиста зустріч військовослужбовців підрозділу “Гепард” Національної гвардії України

Сьогодні, 5 березня, на автовокзалі м. Бердянська виконавчим комітетом Бердянської міської ради було організовано урочисту зустріч військовослужбовців підрозділу “Гепард” Національної гвардії України: Максима Сердюка, Валентина Орла, Сергія Башлака, Віталія Головатого, Олександра Романенка, Євгена Григор’єва, Едуарда Вагеля, які захищали суверенітет і територіальну цілісність України від проросійських терористів і прибули у відпустку.

Саме з військового підрозділу “Гепард” 16 липня 2014 року біля села Маринівка Донецької області в зоні проведення АТО загинув командир роти спецпризначення, лейтенант Богдан Завада у результаті другої спроби терористів знищити блокпост Національної гвардії. Перед цим Богдан Завада підбив ворожий БТР, знищив 10 терористів і цим допоміг перегрупуватися бійцям Нацгвардії на блокпосту та врятував їх від неминучої смерті. За виняткову мужність, героїзм та самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі Богдану Олексійовичу Заваді присвоєне звання Герой України (посмертно).

З патріотичними гаслами: “Слава Україні! Героям Слава!”, квітами і державними прапорами привітати героїв прийшли батьки солдат, представники міської влади, Бердянського ОМВК, викладачі та учні Бердянського економіко-гуманітарного коледжу, представники координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання громадян міста Бердянська: Ігор Зубрицький, підприємець-волонтер Олена Мартищенко, Роман Синиця, Сергій Кисель, Ольга Пилипенко, Григорій Патей, Людмила Грабовська, громадські активісти міста.

Підполковник Сергій Сірко з Бердянського ОМВК привітав воїнів: “Усі ви на сто відсотків із гідністю справилися з поставленим завданням. Жоден із вас не проявив навіть найменшої слабкості, кожен витримав усі негаразди й тяготи служби та війни. Бердянці раді бачити вас живими й здоровими!”.

Після урочистої зустрічі на автовокзалі міська влада надала мікроавтобус для перевезення родичів, друзів і родин учасників АТО додому для проведення відпустки. У відділі організаційної роботи та внутрішньої політики виконкому ведеться реєстр учасників АТО та збираються відомості про соціально-побутові потреби кожної родини захисників України. Для цього у виконкомі налагоджені відповідні комунікації із органами самоорганізації населення, ОСББ, центрами громадських ініціатив, громадськими та волонтерськими організаціями. Працює робоча група із представників медицини, УПСЗН, ЦСССДМ, яка надає консультації і допомогу учасникам АТО. 

 

Урочиста зустріч військовослужбовців підрозділу “Гепард” Національної гвардії України