Бердянська міська рада - офіційний сайт

Просвітницький захід до 155-річчя видатного мікробіолога В.А. Хавкіна

У музеї П.П. Шмідта 12 березня відбувся захід під назвою «Він врятував людство», присвячений 155-річчю від дня народження всесвітньо відомого мікробіолога Володимира Ароновича Хавкіна, чиї дитячі та юнацькі роки пройшли у Бердянську.

Під час просвітницького заходу молодші наукові співробітники Інна Вайшля та Галина Чабан познайомили школярів із життям та творчістю Володимира Ароновича. Науковця дійсно можна вважати рятівником людства від холери та чуми, адже саме він винайшов вакцини від цих страшних захворювань і більше того, випробував їх на собі.

Наприкінці слово мала завідуюча відділом організації епідеміологічних досліджень Тетяна Жерелєй: «Ми по праву можемо пишатися тим, що в Бердянську жила така людина світового значення. Неможливо переоцінити те, що він зробив для нас, він врятував мільйони людських життів. І навіть в наш час, ви знаєте, що в першу чергу має розвиватися профілактична медицина, адже попередити захворювання значно простіше, ніж його потім вилікувати». Також вона повідомила корисну інформацію про важливість щеплення у різному віці проти дифтерії, сказу, кору, туберкульозу, грипу та інших хвороб. 

Просвітницький захід до 155-річчя видатного мікробіолога В.А. Хавкіна