Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську всі дитсадки оснастять сонячними колекторами

В рамках прийнятої в Бердянську програми з енергозбереження відділом інвестиційної діяльності мерії був підготовлений проект на оснащення всіх дитячих садків міста сонячними колекторами для виробництва гарячої води. Точніше два невеликих гранта для двох дитячих садків бердянці вже виграли. Дитсадок №25 вже отримує гарячу воду від сонячної енергії. А ось для решти 11 був розроблений окремий проект.

Грант надає корпорація NEFCO. У лютому місто подало документи на участь у відбірковому конкурсі. А 12 березня офіційно стало відомо про те, що Бердянськ увійшов до числа п'яти міст України, які отримають фінансування.

Розробляла проект начальник відділу інвестиційної діяльності Наталія Криворучко. Вона ж взяла участь в організованій 12 березня в Києві зустрічі представників корпорації NEFCO для міст одержувачів грантів.

За інформацією Наталії Криворучко, Бердянськ отримає 262 тис. євро. Гроші будуть перераховані в ході трьох траншей і повинні бути освоєні до кінця літа.

Увійти в число грантоотримувачів бердянцям допомогла участь міста в європейській ініціативі Угода мерів по скороченню викидів в атмосферу вуглекислого газу і у Всеукраїнській асоціації енергоефективних міст, а також в цілому активна позиція бердянців в роботі з енергозбереження. Зокрема, проект з оснащення бюджетних організацій (дитячих садків) сонячними колекторами визнаний дуже актуальним.

Реалізація проекту повинна привести до істотної економії бюджетних коштів.

До речі, до Києва представник бердянської мерії Наталія Криворучко їздила не за бюджетні кошти.

У Бердянську всі дитсадки оснастять сонячними колекторами