Бердянська міська рада - офіційний сайт

Олексій Бакай прийняв участь у III Всеукраїнському форумі місцевого самоврядування

У Львові відбулося засідання секції великих міст України в рамках проведення III Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування. Участь у цьому заході приймав і міський голова Бердянська Олексій Бакай. Форум став платформою для обміну досвідом та обговорення актуальних проблем та перспектив українських міст. Як розповів Олексій Бакай, мова зокрема йшла про розвиток місцевого самоврядування, що є одним з головних чинників розвитку країни. Але, як було зазначено, за останні 10 років місцеве самоврядування втратило від 40до 60% своїх повноважень.

Президент України Петро Порошенко оголосив курс на децентралізацію влади.  За останній час (з листопада 2014 по січень 2015) розроблено 37 законопроектів стосовно органів місцевого самоврядування, децентралізації та розширення джерел формування місцевих бюджетів. Але першочергового розгляду вимагають 2 законопроекти: „Про засади державної регіональної політики”, „Про добровільне об’єднання громадян”. Ці законопроекти прийняті у першому читанні, але ще не прийняті у цілому. А час іде. То ж мери вели мову про необхідність більш активних дій у політики децентралізації влади.

Окрім обговорення ситуації в державі мова йшла і про реалізацію в Україні проектів міжнародних фінансових організацій, спрямованих на розвиток місцевого самоврядування. Зокрема Фонд Східна Європа пропонує зараз впровадження інновацій, що допомагають громадян вирішувати проблеми, налагоджувати результативну співпрацю громадян і органів влади, допомагати самоорганізації громадян.     

Інший приклад в Україні реалізується спільний проект ЄС та ПРОООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Проект охоплює всі сфери діяльності громади, працює в усіх областях, надає міні-гранти громадам-партнерам. Загальний бюджет становить 23.8 млн євро. 

Міський голова Олексій Бакай привіз з собою пакет документів. То ж після їх вивчення бердянці будуть намагатися прийняти участь у реалізації вище означених програм. Тим більш, що у міста є вже і свої цікаві наробітки з означених тем.       

Олексій Бакай прийняв участь у III Всеукраїнському форумі місцевого самоврядування