Бердянська міська рада - офіційний сайт

Вартість проїзду на міських маршрутах буде переглянуто

Сьогодні, 6 квітня, відбулось спільне засідання представників влади, перевізників та громадськості щодо розгляду звернення перевізників збільшити вартість проїзду у міському транспорті. У березні була створена робоча група розпорядженням міського голови з вивчення цього питання. І як зауважив заступник міського голови Олександр Свідло тоді було прийнято зважене та правильне рішення не зважаючи на об’єктивні економічні показники не піднімати вартість проїзду, а діяти в межах закону. За розуміння та терпіння він подякував підприємців-перевізників, і наголосив, що процедура перегляду тарифів має бути максимальна прозора та зрозуміла для всіх — як для мешканців, так і для перевізників.

Юлія Герасименко, начальник управління економіки, повідомила, що фахівцями управління були перевірені всі розрахунки перевізників. Складна економічна ситуація змусила перевізників звернутися до міської влади переглянути вартість проїзду на міських марштрутах. Вартість основних складових тарифу значна зросла - вартість газу підвищилась на 65%, дизельного пального на 48%, мастильних матеріалів на 90%, автошин в залежності від марки автобусів на 7% - 74%, акумуляторів — 8З% - 170%. Всі ці дані у розрахунках перевізників підтвердили фахівці управління економіки на основі аналізу цін та прайсів.

І вже з урахуванням зменшених цін за останні тижні на паливо вартість на міських маршрутах за розрахунками фахівців має складати:

по місту від 4,03 грн до 4,49 грн., на Косу — від 6,11 грн до 6,47 грн, до с. Нововасилівка — 6, 21 грн, до с. Роза — 7, 48 грн. Юлія Герасименко, зауважила, що у тариф закладена мінімальна рентабельність 5%. і в середньому підвищення складає 30-33 %.

Рішенням робочої групи були запропоновані наступні цифри- вартість проїзду по місту складатиме 4 грн, на Косу — 6 грн, до с. Нововасилівка — 6 грн, до с. Роза — 7, 50 грн.

На цьому тижні розпочинається процедура розгляду регуляторного акту щодо підвищення вартості проїзду на маршрутах міста. Після оприлюднення проекту рішення впродовж одного місяця будуть прийматися зауваження та пропозиції від усіх бажаючих. Після розгляду всіх пропозицій проект рішення буде винесено на розгляд виконавчого комітету. Найкоротший термін проходження всієї процедури до 12 травня, коли відбудеться чергове засідання виконавчого комітету.