Бердянська міська рада - офіційний сайт

Олександр Свідло: Дамба і набережна - сукупна відповідальність міста, порту і залізниці

Сьогодні, 6 квітня, на Бердянській набережній по вул. Горького відбулася виїзна нарада, яку провів виконуючий обов'язки міського голови Олександр Свідло. У нараді крім працівників мерії взяли участь представники залізниці і порту. Таке представництво було обумовлено проблемою, яка обговорювалася.

А полягає проблема в тому, що після суботнього відносно невеликого шторму в дамбі та на пішохідній зоні біля неї з'явилися додаткові провали і проломи. У місцях, які тимчасово укріплялися раніше, вимило гравій. Тобто руйнування триває. Особливо постраждала ділянка від пам'ятника «Жабі» до Третього пляжу.

З місцевого бюджету на відновлювальні роботи вже виділено коло 1 млн. грн. Однак процедура їх освоєння за чинним законодавством розтягнута в часі: 22 квітня тільки відбудеться тендер. Але навіть після тендера приступити до освоєння коштів підрядник зможе тільки на початку травня.

Але проблема не тільки в цьому. Сьогоднішнє обстеження нових пошкоджень показало, що необхідно ще близько 150 тис. грн. І не факт, що не виявляться нові проблеми.

Однак, як зазначив в ході наради Олександр Свідло, стан набережної повинен бути турботою не тільки міста. По вул. Горького, як відомо, проходить залізнична гілка в порт, по якій перевозять вантажі. Обвалення дамби загрожує руйнуванням і залізниці. Якщо це допустити, то порт зупинеться. Тому портовиків дана проблема теж повинна хвилювати.

Що стосується залізниці, то для неї можливість доставляти вантажі в порт теж заробіток. Крім того, земля під залізничним полотном відведена залізниці, і вона повинна стежити за порядком і за забезпеченням безпеки руху.

Одним словом, як не крути, а дамба і набережна, як зазначив Олександр Свідло - сукупна відповідальність міста, порту і залізниці. У цьому зв'язку місто розраховує на участь і допомогу з боку цих двох структур. Це справедливо. Та й місту поодинці з новою проблемою, що виникла, не впоратися. 

Олександр Свідло: Дамба і набережна - сукупна відповідальність міста, порту і залізниці