Бердянська міська рада - офіційний сайт

Міський голова Олексій Бакай взяв участь у засіданні правління Асоціації міст України

16 квітня в Києві відбулося засідання правління Асоціації міст України. Участь у його роботі взяли 37 міських голів. У їх числі і мер Бредянска Олексій Бакай. Обговорювалася низка питань, але найголовніше з них стосувалося реформи місцевого самоврядування та майбутніх місцевих виборів.

У роботі правління Асоціації міст України взяв участь і голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

Як розповів після повернення в Бердянськ міський голова Олексій Бакай, спілкуючись з мерами міст, Володимир Гройсман зазначив, що головним своїм завданням бачить проведення в країні децентралізації влади. І робота в цьому напрямку вже ведеться. Вже розпочала роботу Конституційна комісія, яка підготує до прийняття зміни у Конституції України, покликані закріпити верховенство принципів місцевого самоврядування. В результаті зміни підходів до формування бюджетів місцевого самоврядування за перший квартал 2015 року до місцевих бюджетів надійшло понад 5 млрд. грн. додаткового ресурсу. Приріст склав 35% і за рік зростання ресурсу місцевих бюджетів складе близько 40 млрд. грн.

Зроблені законодавчі кроки в напрямку фінансової децентралізації, прийняті Закони про добровільне об'єднання територіальних громад та повернення функцій архбудконтролю органам місцевого самоврядування. Повноваження містобудування будуть повністю передані в органи місцевого самоврядування.

Говорячи про подальші плани щодо підтримки реформ щодо децентралізації на законодавчому рівні, Голова Верховної Ради повідомив, що найближчим часом планується «розробити закон про муніципальну поліцію», законопроекти про службу в органах місцевого самоврядування, про адміністративні послуги, а також внести зміни до земельного законодавства.

Не обійтися в країні і без адміністративно-територіальної реформи. Територіальні громади будуть укрупнені так, щоб вони були фінансово самодостатніми і могли забезпечити свою життєдіяльність.

Звичайно ж, йшлося і про майбутні місцеві вибори. Це питання тісно пов'язане з темою децентралізації. Вибори повинні проводитися вже в нові органи місцевого самоврядування. А це означає, що реформа повинна завершитися до виборів. В іншому випадку їх просто немає сенсу проводити.

Що стосується правил гри на майбутніх місцевих виборах, то вони поки не визначені. За совами Олексія Бакая, Володимир Гройсман повідомив про те, що на сьогодні розглядається три варіанти нового Закону «Про вибори». Який буде прийнятий - поки не ясно.

- Але я хочу підкреслити, - зазначив бердянський мер, - що Асоціація міст України давно і послідовно відстоює проведення місцевих виборів в Україні на мажоритарній основі. Коли люди голосують не за партії, а за конкретних кандидатів у депутати, за тих людей, яких знають і яким довіряють.

За підсумками засідання Правління АМУ прийнято звернення до Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана і народних депутатів щодо законодавчих ініціатив про перерозподіл на користь обласних бюджетів частини акцизного податку з реалізації СГД роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольні напої, нікотинові вироби, нафтопродукти). Сьогодні цей податок є суттєвим джерелом надходжень ОМС базового рівня та компенсатором місцевим бюджетам внаслідок скасування субвенції на комунальне дорожнє господарство, зменшення податку на доходи фізосіб, скасування низки джерел надходжень, які були раніше. За рахунок надходжень акцизного збору в 1 кварталі 2015 року до загального фонду місцевих бюджетів забезпечено фінансування благоустрою та ЖКГ, своєчасна виплата зарплат бюджетникам. Однак, останнім часом активно почали просуватися законодавчі ініціативи про перерозподіл надходжень акцизного збору до обласних бюджетів. Вони ґрунтуються необхідністю фінансування утримання доріг загального користування місцевого значення. Пропонується до 31.12.2015 року 60% акцизного податку зараховувати до обласних бюджетів. Правління вважає такі ініціативи неприйнятними, оскільки їх реалізація призведе до розбалансування бюджетів базового рівня. Крім цього за утримання доріг загального користування місцевого значення відповідає держава в особі Укравтодору, і відповідні кошти на ці цілі в Держбюджеті 2015 року передбачено. Тому Правління звернулося до нардепів з проханням не підтримувати ці законодавчі ініціативи.

Крім того, відбулося підписання Меморандуму про узгодження мети діяльності у впровадженні реформи місцевого самоврядування між АМУ та Мінрегіонбудом. Метою Меморандуму є встановлення постійного діалогу між Мінрегіонбудом та Асоціацією у питаннях реалізації місцевого самоврядування.

Міський голова Олексій Бакай взяв участь у засіданні правління Асоціації міст України