Бердянська міська рада - офіційний сайт

Про «совок» і мітинг: особлива думка чи все-таки спроба зірвати Марш миру

Гончарова Н.И.

Критика - справа хороша і корисна. Вона підстьобує і є стимулом до роботи. Але, як і в будь-якій справі, головне - не переборщити. Коли критика йде просто заради критики і на шкоду здоровому глузду - це вже не нормально.

Торік, я вже мала щастя вести публічну переписку із журналістом газети «Бердянські відомості» Юрієм Перхуровим. У цієї людини гостре перо, нестандартне мислення. Але, на мій погляд, в пориві творчого журналістського, а, може, навіть не стільки журналістського, а чисто політичного драйву, він втрачає конструктив і критикує просто для того, щоб критикувати, бо таке поставлене ​​завдання.

Так ось, в минулому році у нас вже було листування з Юрієм на сторінках газети. Переписка, звичайно, голосно сказано. Тому що одну мою відповідь надрукували, а другу обіцяли надрукувати, але в підсумку так і не дали.

Дивно, мені завжди здавалося, що якщо представники влади йдуть на діалог, відповідають на критику і намагаються пояснити свою позицію - це добре. Але, мабуть, така концепція не вписується в стиль роботи чи то самого Юрія, чи то видання, в якому він працює.

А оскільки однобокість подачі матеріалів і тенденційність у висвітленні подій, та ще без права на висвітлення іншої точки зору, очевидні, я і не стала більше рвати серце: який сенс, якщо там чують тільки себе чи розпорядження шефа і більше нікого.

І ось з тих пір пройшло близько року і черговий виступ Юрія Перхурова в газеті «Бердянські відомості» все-таки знову змусив мене дати відповідь, тому що промовчати було б не правильно, тим більше в тій ситуації, яка сьогодні в нашій країні.

На цей раз Юрій поглумився над організацією патріотичної акції «Марш миру», який запланований у Бердянську на п'ятницю, 12 вересня. У своєму матеріалі під назвою «Совок», або як не треба організовувати мітинги» журналіст висміяв заходи міської влади щодо проведення« Маршу миру ». Автору не сподобалося, що влада виступила організаторами акції і розіслала «електронною поштою під дрімучим словом «телефонограма» всім керівникам прохання взяти участь у марші. За логікою Юрія Перхурова такі дії влади - це чи не свідчення того, що в мерії ставляться до городян, «як до стада дебілів». Так написав журналіст. Більш того Юрій Перхуров виступив за те, щоб не брати участь в цьому «Марші миру», а організувати свій Марш в інший час або в інший день. Тим самим автор намагається зірвати запланований захід.

Що ж, кожен має право на вираження своєї точки зору, але хотілося б поставити кілька запитань.

По-перше, як видання, яке намагається виявляти серед бойовиків на Донбасі сепаратистів з числа бердянців і веде в принципі патріотичну проукраїнську лінію, фактично намагається зірвати такого роду матеріалами масовий захід, спрямований на підтримку України? Адже тим самим і автор, і редакція за великим рахунком зіграли на руку агресору.

По-друге, що поганого в тому, що влада виступила організатором патріотичної акції, яка проводиться по всій області і практично в один і той же час? Такі масштабні заходи вимагають серйозних організаційних дій. А, крім того, влада ж не на танці людей збирає і не на підтримку самої себе, а на акцію, спрямовану показати патріотизм, орієнтовану проти агресії, акцію, що має кінцевою метою звернутися до простих росіян із закликом виступити за припинення війни з Україною.

По-третє, хіба краще було б, якби мерія залишалася осторонь від того, що відбувається. Ви забули про те, як бездіяльність влади на Донбасі привела до здачі сіл і міст? Що там тепер коїться! Ви такого хочете? І взагалі, а чи час зараз сіяти роз'єднаність в місті? Адже завдання стоїть об'єднатися. Що поганого в тому, якщо всі зберуться разом і в одному місці, щоб висловити свою позицію? Ми всі - не важливо, держслужбовець, підприємець, пенсіонер - всі повинні продемонструвати єдність в принципово важливому і найголовнішому на сьогодні питанні про війну і мир. Чи Юрій Перхуров вважає інакше?

По-четверте, якщо хтось хоче провести свою патріотичну акцію - хіба виконком забороняє це робити? У нас із грудня 2013 року Бердянський майдан збирався під станами мерії і хіба були якісь заборони або спроби не дати висловитися?

Я розумію, що на одну і ту ж подію можна дивитися під різними кутами зору. Але є межа, є речі та події, а також небезпеки і проблеми, які змушують суспільство об'єднуватися. Ось сьогодні якраз такий момент. Зараз сіяти роз'єднаність - значить працювати проти рідного міста і рідної країни.

Саме тому на відміну від Юрія Перхурова і «Бердянських відомостей» я закликаю бердянців вийти в п'ятницю, 12 вересня, о 16 годині на «Марш миру». Ми, городяни, повинні показати свою згуртованість, сказати ні агресії і прийняти звернення до простих росіян. Ми повинні використати всі можливості, щоб припинити війну. Бо якщо заговорять гармати, буде вже пізно. І чесно сказати, я не вірю, що журналіст і редакція цілого видання може не розуміти таких речей. Якщо, звичайно, у них немає якихось інших цілей.

      Наталя Гончарова, керуючий справами виконкому

Про «совок» і мітинг: особлива думка чи все-таки спроба зірвати Марш миру