Бердянська міська рада - офіційний сайт

Мешканці Лісок занепокоєні частими відключеннями світла в їх мікрорайоні

Встреча на Лисках

За ініціативою мешканців мікрорайону “Ліски”, депутата Інни Грайворонської та комітету мікрорайону, сьогодні, 18 серпня, міський голова Олексій Бакай зустрівся у приміщенні ЗОШ №9 із мешканцями мікрорайону з питання постійного відключення електропостачання, особливо в останні два тижні. На зустрічі були також присутні начальник БМРЕМ Микола Вінник та заступник міського голови Олександр Свідло.

За інформацією Миколи Вінника протягом останнього тижня внаслідок перенавантаження мереж було зафіксовано чотири аварійні відключення світла в цьому мікрорайоні. Виходили з ладу запобіжники, трансформаторна станція, а ще додалась аварія на системній лінії, що під Мелітополем. Якщо порівнювати з минулим роком, то навантаження на мережу зросло в 1,5 рази, що не могло не позначитися на її роботі. Особливо останні тижні вкрай спекотної погоди призвели до масштабного використання приборів з охолодження повітря — кондиціонерів, вентиляторів тощо. Робітники БМРЕМ пояснюють ріст споживання великою кількістю відпочиваючих у цьому мікрорайоні.

Ситуація була по великому рахунку прогнозована. Були прийняти часткові запобіжні міри — встановлено 700 виносних щитових обліку (загальна кількість договорів зі споживачами 1760), восени планується встановити три трансформаторні підстанції: по вул. Підгірна в районі буд. 304 — 324, вул. Приморська — Пархоменка, вул. Ювілейна — Куйбишева. У цьому році розроблено проект реконструкції мереж на суму 320 тис. грн, у 2015 р. заплановано в інвестиційній програмі повну реконструкцію електричних мереж мікрорайону на суму більше 10 млн. грн.

Але цьогорічний літній сезон не витримав навантаження. І якщо минулого року, у порівнянні з мікрорайонами Слобідка та Коса, на Лісках було відносно краще, то цього року ситуація кардинально змінилася. БМРЕМ фінансові ресурси в цьому році направив на реконструкцію мереж зазначених районів, а мешканці Лісок опинились заручниками ситуації.

В емоційній формі, а також використовуючи факти та розумні аргументи, присутні на зустрічі лісовці висловили своє занепокоєння ситуацією та претензії щодо ефективності роботи БМРЕМ. А саме вкрай, на думку мешканців, неефективною роботою із власниками великий приватних готелів, яких декілька відкрилось у цьому сезоні. Невідповідність якості послуги коштам, які сплачують мешканці — у мережі напруга не 220 Вт, а є факти 110, 135, 180 Вт тощо. Яким чином буде перерахунок за неякісну послугу? Яким чином можна відшкодувати пошкоджені побутові прилади внаслідок постійних перепадів напруги.

Комітет мікрорайону підготував лист-звернення до міського голови, губернатора та начальника обленерго звернути негайно увагу на ситуацію та прийняти у найближчій термін рішення щодо її вирішення. Заступник голови комітету мікрорайону Ольга Фокіна зачитала перед присутніми це звернення. Крім незручностей влітку, коли псуються продукти, мешканці вже передбачають проблеми з електрикою у зимовий час, якщо нічого не змінити. Альтернативою газовою опалення у більшості населення будуть електронагрівачі. А мережа вже сьогодні не готова до підвищених навантажень.

Всі сторони висловили свої зауваження та можливі виходи із ситуації. Міський голова Олексій Бакай підсумував, що проблема реально є. Це і нелегальна робота приватних готелів, і відсутність якості послуги електропостачання, і зростаючі щороку навантаження, але неможливо зробити одразу все те, що не робилося роками. Мережі старі, але є перспектива, що буде у наступному році повна реконструкція. Наразі головним завданням для міської влади Олексій Бакай вбачає у прискоренні процесу, у тому числі, із залученням можливостей голови Запорізької облдержадміністрації Валерія Баранова, у встановленні нових трьох підстанцій у мікрорайоні.

Мешканці Лісок занепокоєні частими відключеннями світла в їх мікрорайоні