Бердянська міська рада - офіційний сайт

Протягом місяця заборгованість із заробітної плати на підприємствах міста збільшилася на 516,3 тис. грн.

исполком

Про це розповіла керуючий справами виконкому Наталя Гончарова на засіданні комісії з питань погашення заборгованості по заробітній платі (грошового забезпечення), пенсій, стипендій і інших соціальних виплат.

Основними факторами, які впливають на поліпшення показників ринку праці, є: збереження існуючих та створення нових робочих місць, сприяння розвитку підприємництва та самозайнятості, легалізація трудових відносин, підвищення рівня заробітної плати, ліквідація заборгованості з виплати заробітної плати. У нинішніх кризових умовах тільки працюючи в тандемі з роботодавцями, можливе вирішення існуючих проблем.

За даними обласного управління статистики станом на 01 вересня 2014р. заборгованість із заробітної плати на підприємствах міста склала 22 млн. 60 тис. грн. По відношенню до 01.08.2014р. борг збільшився на 516,3 тис. грн. 96,2% - це борги підприємств банкрутів, лідером серед яких залишається ПАТ «АЗМОЛ». Борг по заробітній платі вже становить 17 млн. 684 тис. грн.

За інформацією керівника ПАТ «АЗМОЛ» проводиться підготовка плану санації. Підприємством проведено повну інвентаризацію основних коштів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей з метою виявити можливості використання виробничих потужностей у виробництві. Після отримання актів технічного стану було сформовано список об’єктів, не задіяних у виробництві для подальшої реалізації. Такий список направлено у фонд держмайна. Отримані від продажу кошти будуть направлені на погашення заборгованості по заробітній платі.

Борг економічно-активних підприємств становить 836,8 тис. грн. Знизили заборгованість в червні ПАТ «Бердянськсільмаш» на 63 тис. грн. і ПАТ БЗПТО на 151,5 тис. грн.

У ході засідання також були розглянуто питання про стан легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, звіти і пропозиції керівників підприємств з питань погашення заборгованості із заробітної плати та боргів до фондів соціального страхування тощо. 

Протягом місяця заборгованість із заробітної плати на підприємствах міста збільшилася на 516,3 тис. грн.