Бердянська міська рада - офіційний сайт

Підсумки оздоровчої кампанії в курортному сезоні 2015 року

Про роботу оздоровчих закладів та проведення оздоровчої кампанії в курортному сезоні 2015р. доповіла на апаратній нараді при міському голові завідувач сектору курортно-туристичної сфери Оксана Бичкова.

У курортному сезоні 2015р. працювало 66 санаторно-курортних та оздоровчих закладів, серед яких 52 оздоровчі установи, 6 санаторіїв та 8 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Цьогоріч з числа всіх розташованих установ більше 30 не функціонували. Головними причинами такого спаду фахівці називають відсутність заявок на відпочинок та оздоровлення, відмова орендарів установ від ведення господарської діяльності на об'єкті, обмежене фінансування установ на підготовку до відкриття та функціонування, на кількох закладах проводиться реконструкція і декілька не змогли приймати відпочивальників, тому що забезпечили проживання та відпочинок бійцям АТО, їхнім родинам і переселенцям із зони бойових дій.

Кілька фактів курортного сезону 2015 року

За попередніми даними на початок вересня організовано відпочило та оздоровилось майже 50 тис. чоловік, з яких 33 096 чоловік оселились на базах відпочинку та пансіонатах, 7910 осіб оздоровилися в санаторіях та 7250 дітей відпочили в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Відпочивати до Бердянська приїжджали мешканці Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Київської, Сумської та Харківської областей.

За даними авто і залізничного вокзалів за літній період пасажиропотік склав близько 400 тис. чоловік.

Цього року за 8 місяців туристичного збору до міського бюджету надійшло 211 тис. грн., що на 66 тис. грн. менше, ніж за аналогічний період минулого року. Причому збір з фізичних осіб залишився на рівні минулого року, навіть трохи збільшився, зменшення спостерігається за юридичними особами (багато закладів не працювали в цьому сезоні).

Оздоровлення та відпочинок дітей

Цього року вперше на базі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів була організована робота мовних таборів. Протягом червня працювали 15 таборів з денним відпочинком дітей, якими були охоплені 540 дітей 1-10 класів. Для учнів 1-4 класів був організований відпочинок з денним перебуванням, в яких відпочили 2500 дітей. У шести позашкільних закладах оздоровилось 1500 обдарованих дітей. На базі клубу юних моряків «Азовець» працював оборонно-спортивний центр для 150 дітей, схильних до правопорушень. У стаціонарних та позашкільних таборах було оздоровлено 1321 дитину з сімей пільгових категорій. Крім того, традиційно для дітей пільгової категорії на оздоровлення та відпочинок було виділено з державного бюджету 10 путівок в Український дитячий центр «Молода гвардія» в місті Одесі; з обласного бюджету - 146 путівок в дитячі установи «Факел», «Прометей» (м. Приморськ) та з міського бюджету були придбані 8 путівок на суму 22 тис. грн. в дитячий заклад «Факел».

Також дитячими закладами оздоровлення та відпочинку було оздоровлено 60 дітей пільгової категорії на суму більше 350 тис. грн. в межах пайової участі у розвитку курортної інфраструктури міста.

У серпні, згідно закону про оздоровлення дітей, з восьми дитячих закладів оздоровлення та відпочинку чотири - «Факел», «Мрія», «Оріон» та «Морська хвиля», успішно пройшли повторну державну атестацію і підтвердили свої категорії.

Літо завершилось, попередні підсумки підведені і вже розпочалась робота з підготовки до наступного курортного сезону 2016 року. Спільно з громадською організацією “Бердянськ- Курорт” вже восени наші фахівці візьмуть участь у двох міжнародних туристичних виставках-ярмарках у Києві та Львові.   

Підсумки оздоровчої кампанії в курортному сезоні 2015 року