Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську відкрили оновлений пам'ятник чорнобильцям

18 вересня в Бердянську відкрили оновлений пам'ятник жертвам Чорнобильської трагедії. В 2006 році відбулось відкриття цього пам’ятного знаку, він був виготовлений з бетону і за плином часу почав руйнуватися. Тому члени міської громадської організації «Союз Чорнобиль» звернулися до міської влади з проханням зробити його з металу. Ідея була підтримана, і незважаючи на складності, проект вдалося реалізувати.

Пам'ятник такий, як і раніше, тільки з бронзи. Як і в перший раз робив його бердянський скульптор Микола Мироненко.

Виступаючи на урочистій церемонії міський голова Олексій Бакай зазначив, що пам'ятник чорнобильцям - це не тільки данина поваги тому, що зробили ці люди для країни, а й нагадування про те, наскільки крихким може бути наше життя, наскільки небезпечно може бути те, що створила людина своїми руками.

Мер подякував власника заводу «Південгідромаш» Ігоря Сергієнка за те, що підприємство повністю взяло на себе виготовлення пам'ятника і вручив йому медаль «За вагомий внесок у розвиток міста».

У церемонії відкриття пам'ятника взяв участь керівник обласної організації чорнобильців капітан другого рангу Євген Пегов. Він нагадав, що в Бердянську живе майже 500 чорнобильців, і зазначив, що бердянська міська організація є однією з кращих в Запорізькому регіоні. Гість також підкреслив, що на всю область гідні пам'ятники чорнобильцям є тільки в Запоріжжі і Бердянську.

У Бердянську відкрили оновлений пам'ятник чорнобильцям