Бердянська міська рада - офіційний сайт

Головні досягнення Запорізької області – стабільний розвиток та соціальна підтримка громадян

Під час засідання колегії обласної державної адміністрації її очільник Григорій Самардак поінформував присутніх про результати діяльності ОДА та подальші плани розвитку регіону.

- Сьогодні Запорізький регіон посідає 3 місце серед областей України. Нами реалізовано 9% обсягу промислової продукції по Україні - на 63 мільярди гривень. Індекс промислового виробництва становить 94,4% -  це 14 місце серед регіонів. На 10 місці серед регіонів залишився обсяг валової продукції сільського господарства. Зібрано понад 2 600 тисяч тонн  зерна при врожайності більш високій, ніж у минулому році. Такого результату нашим аграріям вдалося досягти вперше за останні десять років. З гордістю хочу зазначити, що нам вдалося утримати один з найнижчих рівнів  цін на хліб по Україні - це 21 місце. За 17 позиціями із 23 наші ціни нижчі, ніж середні по Україні. Так, вартість борщового набору в регіоні склала 28 гривень 71 копійку, що на 12% нижче, ніж по Україні, - повідомив голова облдержадміністрації Григорій Самардак.

Також очільник області зупинився інвестиційній привабливості регіону. За 1 півріччя 2015 року в область було залучено майже 5 мільйонів доларів прямих іноземних інвестицій, і на нині загальна сума становить 760 мільйонів доларів.

Окрему увагу влада області приділила підтримці малого та середнього бізнесу. Сьогодні в регіональному проекті «Купуй запорізьке - обирай своє» беруть участь 40 виробників, ще 30 планують приєднатися. У Запоріжжі вже працює п’ять  кіосків. До кінця року їх кількість збільшиться до 200. Крім реалізації цього проекту на базі економічного факультету ЗНУ в жовтні заплановано відкриття Бізнес інкубатора - Запоріжжя. Для його реалізації з обласного бюджету виділено співфінансування в обсязі 101 000 гривень. Крім цього, до кінця року в усіх районах міста Запоріжжя планується створити Центри надання адміністративних послуг та відпрацьовується механізм впровадження системи надання електронних адміністративних послуг.

- Важливим є  соціальний захист населення. У зв'язку зі значним подорожчанням комунальних послуг ми ставимо перед собою завдання: до кінця року більше 214 тисяч запорізьких сімей повинні отримувати субсидію на оплату послуг ЖКГ за спрощеною процедурою. Згідно із затвердженим Мінрегіоном графіком триває підготовка до опалювального періоду. Рівень готовності - 95% від запланованого. Визначальна роль у регіоні відводиться і питанням економії. Так, у минулому опалювальному сезоні регіон зберіг 75 мільйонів кубічних метрів природного газу. Тобто споживання було зменшено майже на 20%. Але ми не зупинилися на досягнутому. З метою стимулювання населення до впровадження енергозберігаючих заходів уже видано 846 кредитів на загальну суму 11600000 гривень. На проведення енергозберігаючих заходів у комунальних закладах з обласного бюджету виділено майже 25 мільйонів гривень, - заявив Григорій Самардак.

За словами голови ОДА, одним із пріоритетів діяльності влади є соціальний захист населення. Цього року на дитячу оздоровчу кампанію було виділено 55 мільйонів гривень, на 21% збільшено  фінансування системи охорони здоров’я. Опікуються і вимушеними переселенцями. Більше 13 тисяч сімей з числа внутрішньо переміщених осіб отримують адресну допомогу на проживання. За 8 місяців сума виплат склала більше 132 мільйонів гривень. На придбання квартир для сімей загиблих учасників АТО з державного бюджету цього року виділено 3,8 мільйона гривень, ще 3,7 - з обласного бюджету.

- Ми вважаємо своїм обов'язком реалізувати соціальну підтримку учасників АТО. Тих хлопців, які сьогодні захищають мир і порядок не тільки в нашій області, а й у всій країні. Для цього нами розроблена дорожня карта для демобілізованих військовослужбовців. Вона передбачає їх повний соціальний супровід - від виплати допомоги до забезпечення робочими місцями і житлом. Адже це наш священний обов'язок - подбати про тих, хто став на захист нашої Батьківщини в цей нелегкий час, - підкреслив голова облдержадміністрації Григорій Самардак.

 

Управління у справах преси та інформації ЗОДА

Головні досягнення Запорізької області – стабільний розвиток та соціальна підтримка громадян