Бердянська міська рада - офіційний сайт

На сьогодні всі навчальні установи міста підготовлені до опалювального сезону

Від державної служби України з питань праці надійшов лист з пропозицією звернути особливу увагу на експлуатацію устаткування котелень і не допустити травмування працівників і дітей під час навчально-виховного процесу. Тому питання про технічний стан і дотримання вимог безпеки під час експлуатації котельних навчальних закладів міста було включено до розгляду на засідання міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення, яке відбулось сьогодні, 28 вересня.

Владлен Федюк, головний інженер публічного акціонерного товариства “Бердянське підприємство теплових мереж” доповів про проведену роботу. ПАО “Бердянське підприємство теплових мереж” забезпечує теплом школи, гімназії, інститути, дитячі садки і всі позашкільні установи міста. Протягом неопалювального періоду все котельне устаткування і теплові мережі були відремонтовані і підготовлені в повному обсязі згідно графіка.

На сьогодні установи міста підготовлені до опалювального сезону. Котельні в повному обсязі укомплектовані необхідною технічною документацією, тепловими лічильниками, що пройшли держперевірку. Під час осіннього технічного огляду фахівцями тепломережі була проведена перевірка підготовки будинків і споруджень шкіл, садків і позашкільних установ до опалювального періоду. Проведене промивання устаткування, трубопроводів і систем теплопостачання; виконані ремонт і обслуговування лічильників теплової енергії, обслуговування запірної і регулюючої арматури; виконані гідравлічні випробування внутрібудинкових систем опалення.

І ось під час перевірки при наповненні системи школи №1 стався порив. Проблема стара за словами Євгена Гальченко, начальника господарчої групи відділу освіти. Вже готов проект реконструкції тепломережі, який пройшов експертизу, але на квітневій сесій міської ради депутати не підтримали виділення коштів на проведення робіт. Щоб вирішити проблему з опаленням, необхідно замінити повністю ділянку теплотраси від медичного училища до школи, майже 200 м. Роботи коштують 250 тис. грн, але, якщо навіть на черговій сесії питання про виділення коштів приймуть в жовтні, то на проведення робіт потрібно не менше місяця. Тобто всі роботи припадають на опалювальний сезон, який вже розпочнеться, і яким чином буде проходити навчальний процес у такій ситуації — не зрозуміло. Члени комісії доручили відділу освіти віднайти тимчасове рішення проблеми на випадок відсутності фінансування на капітальний ремонт і доповісти голові ради найближчим часом. 

На сьогодні всі навчальні установи міста підготовлені до опалювального сезону