Бердянська міська рада - офіційний сайт

Через борги заводу “АЗМОЛ” мешканці мікрорайону можуть на кілька годин залишитися без електропостачання

Про це на засіданні постійної міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розповів начальник Бердянського міського району електричних мереж Микола Катрич. Наприкінці літа БМРЕМ пішов назустріч заводу “АЗМОЛ” та підключив йому електрику. Був підписаний графік погашення заборгованості. Але останнім часом цей графік не виконується, порозуміння із керівництвом заводу немає. Щоб відімкнути завод від електропостачання, необхідно потрапити на територію “АЗМОЛу”, де знаходиться підстанція, але працівників БМРЕМ туди не пускають. Як розповів Микола Катрич, прийдеться іти на крайні міри, але від цього можуть постраждати мешканці практично всього мікрорайону “Азмол”. Річ у тім, що від підстанції заводу як субспоживачі заживлене населення мікрорайону. Тож, щоб відключити електрику на заводі, 8,5 тис. населення на 3-4 години залишиться без електроенергії. Керівництву “АЗМОЛу” вже передано друге попередження про відключення, якщо до 28 грудня працівників БМРЕМ не пропустять до підстанції, буде примусове відключення. Начальник Бердянського міського району електричних мереж Микола Катрич пообіцяв, що мешканців мікрорайону обов’язково попередять заздалегідь про тимчасове відключення.

Щоб уникнути відключення мешканців мікрорайону та соціально значимих об’єктів, члени постійної міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли рішення підготувати звернення до керівництва заводу щодо допуску працівників БМРЕМ до підстанції.

Під час засідання комісії щодо ситуації із розмивом Бердянської коси доповіла в.о. начальника управління житлово-комунального господарства Тетяна Іванова. Управління житлово-комунального господарства разом із управлінням капітального будівництва і представниками МНС виїхали на місце розмиву коси, провели обстеження та визначили, що ситуація в подальшому погіршується. Була проведена зустріч із розробником проекту по берегоукріпленню Бердянської коси ТОВ “Лакоса”, під час якої були надані пропозиції щодо першочергових заходів з укріплення труби водогону, яка іде на косу. Для комплексного вирішення це питання перенесено на 2016 рік, щоб здійснити заходи по перенесенню водогінної труби на протилежну сторону дороги та згідно діючої програми по берегоукріпленню залучити кошти та здійснити заходи з доопрацювання проекту та берегоукріплення.

Питання розмиву коси знаходиться постійно на контролі міської влади, ведеться моніторинг.

У ході засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій були затверджені паспорт ризику міста Бердянська на 2016 рік, план дій органів управління міськвиконкому, служб міста, підприємств, організацій з підготовки до пропуску паводкових та дощових вод у 2016 році. Говорили також про організацію робіт щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах міста у зимовий період 2015-2016 років та про стан підготовки служб цивільного захисту міста, об’єктів життєзабезпечення, соціальної сфери та вулично-дорожньої мережі міста до дій в осінньо-зимовий період 2015-2016 років тощо.

Через борги заводу “АЗМОЛ” мешканці мікрорайону можуть на кілька годин залишитися без електропостачання