Бердянська міська рада - офіційний сайт

До уваги отримувачів допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від аліментів

На виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (від 24.12.15 №911-VIII) Урядом 25.12.2015 року схвалено постанову Кабінету Міністрів України №1181 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

Зазначеними нормативно-правовими актами з 1 січня 2016 року передбачено:

- допомога на дітей одиноким матерям надаватиметься у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців;

- тимчасова допомога на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів надаватиметься у розмірі, що дорівнює різниці між 50% відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Дані види допомоги призначатимуться кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами.

Усім отримувачам державної допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів для визначення права на допомогу необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення та надати заяву, декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за шість місяців (липень-грудень 2015 року), довідку про склад сім’ї, видану за місцем проживання.

Якщо одинокі особи звернулися за подовженням допомоги із врахуванням доходу в 2015 році і період виплати припадає на 2016 рік, виплата допомоги таким особам із врахуванням підвищеного розміру продовжується до закінчення періоду призначення без їх звернення до управляння праці та соціального захисту населення. Особи, які звернуться за призначенням допомоги вперше вона призначатиметься з місяця звернення і доходи сім’ї визначатимуться за 6 місяців на момент звернення за допомогою.

Уряд установив, що для громадян, які звернуться у період січня-березня 2016 року за подовженням допомоги одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів за новими умовами, зазначені допомоги призначаються з 1 січня 2016 року.

Розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів провадиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.11.2001 № 486/202/524/455/3370. В дохід зокрема включається нарахована заробітна плата, стипендії, пенсії, допомоги, доход від підприємницької діяльності, аліменти тощо.

До складу сім’ї особи, що звертається за призначенням допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або місця реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язкуз відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім’ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.

Розмір прожиткового мінімуму на 01.01.2016 року складає:

для дітей до 6 років -1167 грн.

для дітей від 6 до 18 років -1455 грн.

Приклад розрахунку розміру допомоги на дітей одиноким матерям:

одинока мати проживає разом з дитиною (12 років), навчається та має дохід за шість місяців -2484,90 грн.

Середньомісячний доход на 1 особу складає:

2484,90 грн. : 6 міс. : 2 особи = 207,08 грн.

Розмір допомоги становить: 1455 грн. - 207,08 грн. = 1247,92 грн.

Приклад розрахунку тимчасової допомоги на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів:

заявниця має дитину 5 років, працює та має дохід за шість місяців 8268 грн.

Середньомісячний доход на одну особу складає:

8268 грн. : 6 міс. : 2 особи = 689 грн.

Розмір допомоги становить: “0” гривень, оскільки 50% прожиткового мінімуму на дитину (583,50грн.) є менше ніж середньомісячний доход на одну особу.

Бланки заяви та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, довідки про склад сім'ї та довідки про доходи можна роздрукувати з сайту виконкому в розділі “Соціальний захист” - новини.

Додаткову інформацію можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення за телефоном «гарячої» телефонної лінії 4 70 37. 

До уваги отримувачів допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від аліментів