Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську вшанували пам’ять Героїв Крут та українських військових, загиблих в АТО

З нагоди 98-річниці бою під Крутами в бердянському музеї “Подвиг” пройшли тематичні збори мужності, патріотизму та відданості Україні. Вони також були присвячені світлій пам’яті українських військових, загиблих в АТО. Мета заходу - виховання у бердянців поваги до історичного минулого Українського народу, вшанування пам'яті полеглих з 1918 по 2016 рік за незалежність Батьківщини.

У тематичних зборах взяли участь викладачі та студенти БДПУ, військовослужбовці-учасники АТО, представники громадських організацій національно-патріотичного спрямування «Цивільний корпус АЗОВ», "Ветерани АТО", "Вільна громада", «Сприяння обороні України», громадське формування  з охорони громадського порядку і Державного кордону «Громадська Варта-Самооборона”, благодійний фонд «Helper» UA, міська громадська організація "Вільна громада-комфортне місто", Новоспасівський козачий курінь ім. Нестора Махна”, організація інвалідів війни і збройних сил, секретар координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання громадян Ігор Зубрицький, військовий лектор полку “Азов” Молнезара, директор музею Людмила Ноздріна, учасник АТО офіцер

Бердянського ОМВК Богдан Вілюра та голова міського товариства Всеукраїнської організації “Просвіта” ім. Шевченка Т.Г. Володимир Пилипенко.  

Вшанування героїзму молоді під Крутами, більшовицька окупація, яка призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн, необхідність національної єдності, системної розбудови збройних сил, про те, що захист територіальної цілісності України є святим обов’язком її громадян, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність - про це у своїх виступах говорили І.Зубрицький, військовий лектор Молнезар, директор музею Л. Ноздріна, В. Пилипенко від тов. “Просвіта”, учасник АТО офіцер Б. Вілюра, Віктор Панасенко від громадського формування “Бердянська варта -самооборона” та учасник Другої світової війни Олександр Хоменко.

Учасники тематичного заходу вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих героїв у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Володимир Пилипенко зачитав звернення лідерів громадських організацій національно-патріотичного спрямування до керівництва міста і депутатів Бердянської міської ради щодо забезпечення виконання в місті Бердянську Закону України «Про засудження комуністичного та націонал - соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», а також про недопущення змінити патріотичні назви вулиць міста, які назвала 25.01.2016р. робоча група, а саме такі назви: В.Чорновола, В.Довганюка, Героїв Крут, Небесної Сотні, В.Стуса, Січових стрільців, В.Піддубного. Учасники зборів одноголосно підтримали і підписали відповідне звернення.

У Бердянську вшанували пам’ять Героїв Крут та українських військових, загиблих в АТО