Бердянська міська рада - офіційний сайт

Підвищення правової культури та кваліфікації органів самоорганізації населення

Під такою назвою сьогодні, 4 липня, розпочався навчальний курс для новообраних представників органів самоорганізації населення. «Законодавча база України в сфері діяльності органів самоорганізації населення» - з такою темою ознайомила представників комітету мікрорайону АКЗ (голова Василь Бокоч) Валентина Папанова, кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та правознавства соціально-гуманітарного факультету БДПУ.

Після довгої перерви, майже 11 років, виконавчим комітетом Бердянської міської ради організовано проведення навчального курсу «Підвищення правової культури та кваліфікації органів самоорганізації населення». На курсі передбачається навчання не тільки керівного складу органів самоорганізації населення (голови та заступників), а й повного складу активу комітетів мікрорайонів, включаючи членів комітетів мікрорайонів та вуличних комітетів. Тематика навчального курсу включає 9 тем та розроблена з врахуванням специфіки кожної групи. Навчання пройде в усіх 13 комітетах мікрорайонів спільно з 35 вуличними комітетами.

До проведення навчання залучені науковці, фахівці в сфері місцевого самоврядування, роботі з громадськістю, тощо. Розпочинають цикл навчання

Валентина Папанова, кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та правознавства соціально-гуманітарного факультету БДПУ та Сергій Могильний,кандидат філософських наук, доцент кафедри місцевого самоврядування Дніпровського регіонального інституту державного управління Національної академії при Президентові України.

«Бердянськ свого часу був лідером з впровадження новацій в сфері місцевого самоврядування. Науковці та громадськість разом розробили Статут міста, положення про громадські слухання, органи самоорганізації населення тощо. Але так сталось, що останній раз навчання представників органів самоорганізації населення з питань сучасного законодавства, прав та обов’язків, було у 2005 році. І ось міська влада підтримала важливість навчання активу органів самоорганізації населення. Знати свої права та обов’язки, як працювати в правовому полі та покращувати життя в своєму мікрорайоні та в місті в цілому – цьому присвячена перша лекція» - зазначила перед відкриттям курсу Валентина Анатоліївна.

Тематика навчального курсу включає наступні 9 тем:

1.     Законодавча база України в сфері діяльності органів самоорганізації населення.

2.     Повноваження ОСН: функції, завдання, перспективи.

3.     Фінансово-економічна основа діяльності ОСН.

4.     Взаємодія органів самоорганізації населення з представницькими та виконавчими органами місцевого самоврядування.

5.     Залучення громадськості до вирішення місцевих проблем.

6.     Практичні прийоми та навички організації діяльності ОСН.

7.     Ефективні комунікації, технології попередження конфліктів та налагодження діалогу в громаді.

8.     Моніторинг та оцінювання ефективності діяльності ОСН.

9.     Краудфандінг, як форма колективного співробітництва. Проекти — пошук донорів, оформлення заявки, управління проектом.  

Освітні матеріали навчального курсу будуть розміщені в мережі Інтернет, в спеціалізованій системи управління освітнім контентом, для постійного доступу до них представників органів самоорганізації населення.

 

Підвищення правової культури та кваліфікації органів самоорганізації населення