Бердянська міська рада - офіційний сайт

Практика розслідування.

Нещасний випадок на виробництві внаслідок особистої необережності потерпілого.

      Відповідно до пункту 7 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою  КМУ від 30.11.2011р. №1232 (далі Порядок №1232), нещасні випадки під час виконання трудових обов‘язків,  які привели до втрати працівником працездатності на один робочий  день чи більше, а також настанні смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових обов’язків) , підлягають розслідуванню.

      Підприємство N здійснює  комплексне обслуговування об’єктів житлово-комунального комплексу:   виконує роботи з теплопостачанням, електрозабезпеченням, водопостачан-ням, водовідведенням, прибирання прибудинкової території та обслуговування ліфтів у житлових будинках. Основною  задачею  підприємства   є  безперебійне    безпечне  виконання цих послуг для користувачів. У складі підприємства   є наступні підрозділи та служби: аварійно-диспетчерська служба, технічні дільниці, дільниця електромонтерів, будівельна дільниця,  дільниця ліфтерів,  дільниця  двірників.

       Режим роботи підприємства: для робітників адміністративного персоналу, будівельної дільниці та технічних дільниць  з 08 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв. з понеділка по п’ятницю та перервою на обід з 12 год. 00 хв.  до 12 год. 45 хв.

     Нещасний випадок що стався на прибудинковій території житлового будинку.

     Двірник А отримала травму при роботі  двірник  на прибудинковій території житлового будинку.          

Обставини нещасного випадку, встановлені комісією  з  розслідування.

  21 липня року о 06 годині 00 хвилин двірник  Г, згідно графіку робочого часу, прийшла прибирати  прибудинкову територію житлового будинку №1 2 по вул.  Будівельна .

 О 07 годині 30 хвилин при  прибиранні зеленої зони з фасаду будинку №12 по вул.  Будівельна двірник Г стала на кришку люка оглядового колодязя, через що люк частково відкрився. Потерпіла не втрималась, оступилась, через що кришка люка відхилилась та перевернулась на 90 градусів, Г впала так, що  ребро кришки опинилось між її ніг і вона отримала травму. Г самостійно піднялась та продовжила працювати. Потім Г стала себе почувати зле. О 09 годині 00 хвилин самостійно викликала швидку допомогу. 09 годині 30 хвилин автомобіль швидкої допомоги доставив Г до приймального відділення  лікарні. Про нещасний випадок, який трапився з потерпілою, Г  майстру дільниці Б не повідомила .

В ході розслідування нещасного випадку на виробництві, з’ясування обставин комісією встановлено:

 

1.Самопочуття  Г перед початком роботи було задовільним. На стан здоров’я не скаржилася. Конфліктних ситуацій не було.   

2. Кришка оглядового люку не відповідає вимогам ДСТУ Б В.2.5-26:2005 «Люки оглядових колодязів і дощоприймачі зливостічних колодязів. Технічні умови».

  3. Невиконання вимог посадової інструкції майстром двірників Б затвердженої наказом №22 директора підприємства N :

  - п.2.5  Майстер Б не провела обстеження прибудинкових територій на надійне закріплення оглядових кришок люків, чим не виконала організаційно-технічні вимоги праці  направлених на запобігання нещасних випадків.   

     5. Невиконання вимог інструкції з охорони праці двірником Г затвердженої наказом №7 директора підприємства  N.

    п.2.1  Двірник Г не провела обстеження прибудинкових територій на надійне закріплення оглядових кришок люків, чим не виконала організаційно-технічні вимоги праці  направлених на запобігання нещасних випадків.   

Свідки нещасного випадку відсутні.

 

Висновки комісії  з розслідування нещасного випадку.

Основна причина нещасного випадку:  незадовільний технічний стан виробничих об’єктів, будівель, споруд, інженерних комунікацій, території. Кришка люку оглядового колодязя не відповідає вимогам ДСТУ Б В.2.5-26:2005

Супутні причини:

1.         Невиконання посадових обов’язків.

Не забезпечені організаційно-технічні вимоги праці  направлених на запобігання нещасних випадків, п.2.5  «Посадової інструкції  майстра двірників», затвердженої наказом №22 директора підприємства  N.

2.         Невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

 Не забезпечені організаційно-технічні вимоги праці  направлених на запобігання нещасних випадків, п.2.1  інструкції з охорони праці двірником Г затвердженої наказом №7 директора підприємства  N.

 Оскільки Г, двірник підприємства  N знаходилася на місці нещасного випадку для виконання свої трудових обов’язків, на підставі підпунктів  1, 2,  пункту  15  «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232, нещасний випадок з Г  визнано таким, що пов’язаний з виробництвом і складається акт по формі Н-1.

Особи, дії або бездіяльність яких призвели до нещасного випадку:

- Б, майстер двірників підприємства  N;

- Г, двірник підприємства  N.

Члени комісії зустрічалися з потерпілою, розглянули питання щодо вирішення соціальних проблем, які виникли внаслідок нещасного випадку, також роз'яснили їй права у зв'язку з настанням нещасного випадку згідно з діючим  законодавством           

Заходи щодо усунення причин настання подібного нещасного випадку.

1. Довести до відома працівників обставини та причини нещасного випадку.

      Відповідальні –– начальники структурних підрозділів.

2. Провести позаплановий інструктаж працівникам, зайнятих виконанням робіт по прибиранню прибудинкових територій .

      Відповідальні – майстри структурних підрозділів.

3. Обстежити територію, яку обслуговує підприємство, на наявність оглядових колодязів з кришками які не відповідає вимогам ДСТУ Б В.2.5-26:2005 «Люки оглядових колодязів і дощоприймачі зливосточних колодязів. Технічні умови». Довести до працівників місцезнаходження небезпечних оглядових колодязів.

      Відповідальні – майстри структурних підрозділів.

4. Звернутися до підприємств, які експлуатують  оглядових колодязі з кришками які не відповідає вимогам, з вимогою привести технічний стан оглядових колодязів до діючих вимог.

      Відповідальні –  директор підприємства.

 

Страхові виплати внаслідок нещасного випадку.

    Враховуючи те, що за результатами розслідування комісія  пов’язала нещасний випадок з виробництвом та акт за формою Н-1  було оформлено,  потерпіла  має право на страхові виплати від Фонду.

Практика розслідування.