Бердянська міська рада - офіційний сайт

Недопустимо приниження та образи пасажирів, особливо дітей, у пасажирському транспорті

Міський голова Володимир Чепурний дав доручення заступнику Станіславу Лимарчуку негайно розібратися з недопустимою поведінкою з дитиною водія та кондуктора маршруту №21. Iнцидент стався 21 липня о 17:20. Сьогодні вранці підприємець та водій на нараді під керівництвом Станіслава Лимарчука в присутності представників ЗМІ розповіли про цей інцидент.

За словами водія дитина попросила зупинити автобус біля “Космосу”, але на той момент не було технічної можливості це зробити — було багато машин, а двері відчиняються назовні, тому водій зупинив автобус на зупинці “Виконком”. Коли у хлопчика 8-10 років сталося сечовипускання, водій та кондуктор змусили його прибрати за собою. За словами водія хлопчик не сказав йому причину зупинки. Свідки стверджують, що хлопчик просив спочатку кондуктора зупинитися раніше, а потім і водія.

Яна Вареник, начальник відділу у справах дітей виконкому, підкреслила, що такими діями дорослі нанесли дитині психологічну травму, і ніхто не знає, які будуть наслідки. “Чому наразі ви навіть не розумієте, що такими діями ви травмували психіку дитини, яка була без батьків. Можливо батьки навіть не знають, що сталося, бо хлопчик міг і не сказати. І хто тепер допоможе дитині”.

Багато питань ставили присутні про поведінку кондуктора, водія у таких критичних ситуаціях (ніхто не має права змушувати прибирати в салоні, це обов’язок кондуктора), етику поведінки та інші.

Підприємець — власник автобуса Світлана Омельчук та водій принесли свої вибачення. Для прийняття остаточного рішення власник ще поспілкується з кондуктором (наразі працівник на вихідних, поза містом). Але питання звільнення кондуктора ймовірне. Щодо водія, то він має 20-річний стаж роботи, шість років працює у підприємця і жодного разу не було на нього скарг.

Станіслав Лимарчук надав доручення начальнику відділу траспортну та зв’язку виконкому Олександру Бельчеву для унеможливлення у подальшому подібних ситуацій підготувати звернення до всіх власників маршрутного транспорту та провести інструктаж з водіями та кондукторами про правила та етику поведінки під час роботи, а також установити відеорегістратори у салонах.

В цій ситуації моральна сторона питання дуже турбує. А саме відношення дорослих людей до дитини у критичній ситуаці найбільш викликає обурення. Чому дорослі люди вважають за норму принизити, а не допомогти дитині. І це стосується всіх — і екіпажу маршруту, і пасажирів. Єдина людина, яка спробувала домогти хлопчику і не залишити ситуацію без уваги — вагітна жінка, яка бачить в дитині особистість не залежно від її віку.  

Недопустимо приниження та образи пасажирів, особливо дітей, у пасажирському транспорті