Бердянська міська рада - офіційний сайт

Відбулося засідання комісії з питань безпечної життєдіяльності населення

У четвер, 11 серпня, під керівництвом заступника міського голови Юлії Дойнової у виконкомі відбулося планове засідання комісії, що опікується питаннями організації та підтримання безпеки життєдіяльності населення міста.

У першу чергу комісія розглянула одне за найважливіших у літній період питань: про забезпечення належного технічного та експлуатаційного стану атракціонів та вжиття заходів щодо підвищення рівня безпеки користувачів. Актуальність названої проблеми підтвердили дані, надані головним державним інспектором Головного управління Держпраці у Запорізькій області Сергієм Алтуніним. За його словами, у ході цьогорічної літньої перевірки таких об’єктів, було виявлено 21 випадок їхньої невідповідності існуючим нормам, а 2 правопорушників притягнули до адміністративної відповідальності.

Також Сергій Михайлович повідомив, що на сьогоднішній день на території міста розташовані атракціони чотирьох суб’єктів підприємницької діяльності. Проте перевірці у цьому році підлягають названі об’єкти лише одного з них. Останню перевірку трьох інших суб’єктів було проведено у 2013 році.

Звісно ж такий великий проміжок часу між перевірками неприпустимий, оскільки означений графік рейдів не дозволяє своєчасно виявити технічні несправності обладнання й запобігти імовірним нещасним випадкам, до яких можуть призвести такі несправності. Але справа в тому, що графік перевірок місцеве управління Держпраці не складає самостійно, а отримує від вищих інстанцій із Києва.

Після детального обговорення шляхів, котрі допомогли б вийти з цієї ситуації, заступник міського голови Юлія Дойнова запропонували скласти клопотання про необхідність перевірки усіх без виключення атракціонів у наступному році. „Потрібно наголосити на тому, що це курортне місто, а тому бердянські атракціони отримують посилене навантаження” – зауважила Юлія Вікторівна.
Звісно, гарантій, що таке клопотання у вищій інстанції задовольнять, немає. Проте міська влада докладе максимум зусиль для того, щоб усі атракціони міста знаходилися у належному стані.

На комісії йшлося також і про забезпечення протипожежної безпеки. Зокрема, про нещодавню перевірку підготовленості до такої надзвичайної ситуації культових споруд міста. У квітні цього року таку перевірку пройшли 26 православних храмів, список яких надала Бердянська єпархія. Серед них 15 споруд розташовано на території міста, а ще 11 – у районі. Як розповів провідний інспектор відділу державного нагляду у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Дмитро Лінник, у цілому стан готовності перевірених споруд до виникнення пожежі – непоганий. І, хоча було зроблено деякі зауваження та приписи, усі вони доволі незначні, а наразі причини таких вказівок уже усунені.

Однак під час обговорення цього питання з’ясувалося, що культових будівель, які потребують контролю рівня протипожежної готовності у місті набагато більше. Це різноманітні молитовні дома, церкви різних конфесій. Проте і це – не повний перелік об’єктів, що потрібно перевірити. Зокрема, Юлія Дойнова підкреслила необхідність такої перевірки для усіх соціально значимих приміщень, через які проходить велика кількість відвідувачів. Це, насамперед, приватні дитячі навчальні заклади, медичні центри, стоматологічні кабінети, готелі тощо.

Ще одним болючим питанням для міста є стан дитячих майданчиків, а особливо – їхня безхазяйність. Цій проблемі на комісії також приділили чимало уваги.

Як доповіла головний спеціаліст Управління житлово-комунального господарства Ірина Люцканова, наразі вже обстежено понад 230 дитячих ігрових майданчиків. Проте загальна кількість таких об’єктів – значно більша. Складнощів у обстеженні місць додає ще й те, що багато з них навіть не знаходяться на обліку. Тобто про їх існування профільні служби можуть і не знати. Як правило, при обстеженні того чи іншого дитячого майданчика у першу чергу вирішується питання його приналежності до тієї чи іншої організації. В основному це ОСББ або комунальне підприємство. У випадку ж коли бажаючих узяти на себе відповідальність за підтримання майданчику у належному стані немає, усі об’єкти демонтують. Наразі перевірку пройшли усі дитячі майданчики у центрі міста, на Косі та у мікрорайоні „Ліски”.

З огляду на велику кількість об’єктів, що підлягають обліку та обстеженню на відповідність нормативно-правовим документам, на засіданні комісії було вирішено подовжити термін їхньої перевірки до 10 вересня. До складання загального переліку дитячих майданчиків планують залучити комітети мікрорайонів.

Відбулося засідання комісії з питань безпечної життєдіяльності населення