Бердянська міська рада - офіційний сайт

Нещасний випадок на виробництві внаслідок порушення правил безпеки руху.

     Відповідно до пункту 7 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою  КМУ від 30.11.2011р. №1232 (далі Порядок №1232), нещасні випадки під час виконання трудових обов‘язків,  які привели до втрати працівником працездатності на один робочий  день чи більше, а також настанні смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових обов’язків) , підлягають розслідуванню.

     Основний вид діяльності Державного закладу підприємства  N – діяльність санаторно-курортних закладів. Предметом діяльності підприємства  N є санаторно-курортне лікування. Підприємство  N має наступну структуру:

апарат управління, бухгалтерія, педагогічне відділення, господарська частина, харчоблок, педагогічний персонал.                                                           Головна медична сестра належить до лікувально-діагностичного відділення і для виконання своїх службових обов’язків користується транспортом підприємства.

    Нещасний випадок трапився з головною медичною сестрою за адресою: перехрестя вулиць Лієпайської та Першотравневої.

Аналогічних нещасних випадків в Державному закладі не було.

Обставини нещасного випадку, встановлені комісією  з  розслідування.

    Головна медсестра О прийшла на роботу о 08 годині 00 хвилин 05 липня та приступила до виконання своїх службових обов’язків. О 10 годині 00 хвилин на автомобілі ТКU 3962, який знаходиться на балансі Державного закладу підприємства  N під керуванням водія Н вирушила до Бердянської міської лікарні для вирішування питань проходження періодичного медичного огляду працівниками санаторію та медикаментозному забезпеченню дітей. Повертаючись з міської лікарні, головна медсестра О  в автомобілі швидкої допомоги, на перехресті вулиць Лієпайської та Першотравневої в автомобіль швидкої допомоги, який рухався по вул. Лієпайській (головній дорозі) об 11 годині 40 хвилин врізався позашляховик ІСУДЗУ, яким керував Х, який не зупиняючись виїжджав з вул. Першотравневої (другорядна дорога). В результаті зіткнення О від удару через лобове скло вилетіла на дорогу. Прохожими (особи не установлені) були викликані  служби ДАІ та медичної допомоги. Автомобілем швидкої допомоги Бердянської міської лікарні головна медсестра О була доставлена  в травмпункт лікарні, де їй була надана медична допомога.

      Свідки нещасного випадку відсутні. 

Висновки комісії  з розслідування нещасного випадку.

   На підставі матеріалів розслідування даного нещасного випадку та п. 15 п.п.1 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений Постановою КМУ від 30 листопада 2011 року №1232, так як нещасний випадок стався під час виконання трудових обов’язків, нещасний випадок з головною медсестрою О вважати пов’язаним з виробництвом, на неї скласти акт по  формі Н-1.

    Розглянувши та проаналізувавши матеріали розслідування нещасного випадку, комісія прийшла до висновку, що особою, у результаті дії якого призвели до нещасного випадку з О є:

-   водій позашляховика ІСУДЗУ, який рухався по вул. Першотравневій, не звернув уваги на встановлений знак «Поступись дорогою», виїхав на головну дорогу – вул. Лієпайська,  де зіткнувся з автомобілем ТКU 3962, який знаходиться на балансі Державного закладу підприємства  N під керуванням водія Н. (Перехрестя обладнано знаками : «Поступись дорогою» з двох сторін по вул. Першотравнева.)

    Розглянувши та проаналізувавши матеріали даного нещасного випадку, комісія прийшла до висновку, що особою, в результаті дії або бездіяльності якої призвели до нещасного випадку в Державному закладі підприємства  N з головною медичною сестрою О є Х, мешканець Російської Федерації, пенсіонер.

     В ході розслідування встановлені наступні причини, які призвели до нещасного випадку:  Основна:  Організаційна  - порушення правил безпеки руху: порушення вимог п.п. 2.1 (поступись дорогою), 16.11 (проїзд перехресть) Правил дорожнього руху України.

Члени комісії зустрілися з потерпілим та роз’яснили його права.

Заходи щодо усунення причин настання подібного нещасного випадку.

   Видати наказ про посилення контролю за роботою автотранспорту .

   Провести позапланові інструктажі з  правил  дорожнього руху  з водіями санаторія.

Страхові виплати внаслідок нещасного випадку.

    Під час зустрічі з постраждалою страховий експерт з охорони праці відділення Фонду повідомив про можливість отримання страхових виплат та які документи потрібні подати в робочий орган Фонду для їх одержання.

     Після оформлення необхідних документів відділенням Фонду були  проведені виплати по часовій непрацездатності та за ліки згідно листка  лікування потерпілої.

Нещасний випадок на виробництві внаслідок порушення правил безпеки руху.