Бердянська міська рада - офіційний сайт

Міська влада спільно з козацькими організаціями відроджує кращі надбання Українського козацтва

Патріотичне виховання молоді та, зокрема, відродження козацьких традицій є одним з напрямків, які обов’язково підтримує міська влада та особисто міський голова Олексій Бакай.

Відповідно до Указу Президента України від 07.08.1999р., враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення, встановлено День Українського козацтва, який відзначається щорічно 14 жовтня — в день свята Покрови Пречистої Богородиці.

За ініціативи Запорізької облдержадміністрації з 10 по 14 жовтня 2014 року в рамках щорічного фестивалю "Покрова на Хортиці 2014" на території історичного культурного комплексу "Запорізька Січ" відбулись урочистості з нагоди Дня українського козацтва з національним колоритом.

У програмі було чимало спортивних, освітніх, мистецьких заходів. Відповідно до плану міської координаційної ради козацьких організацій щодо участі у козацькому фестивалі “Покрова на Хортиці” 12 жовтня міський голова Олексій Бакай спільно з керуючим справами виконкому Наталею Гончаровою організували участь в урочистостях делегації з Бердянська.

Всі учасники бердянської делегації - депутат міської ради Сергій Шарай, секретар координаційної ради козацьких організацій Бердянська Ігор Зубрицький, голови та представники міських козацьких організацій «Українське реєстрове козацтво», «Азовське козацьке військо», «Козацьке військо Запорозьке низове «Запорізька Січ» - були єдині у тому, що козацьке свято об’єднало зусилля всіх небайдужих до відродження острова Хортиця, як центру українського козацтва, пропагувало національні культурні традиції та досягнення. У рамках козацького фестивалю було також проведено молебень з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, виступи професійних та аматорських творчих колективів Запорізької області, день відкритих дверей (ІКК “Запорізька Січ”), змагання «Лава на лаву» на кубок «Хортиці», виставка ікон “Пресвята покрова”, ярмарок майстрів народної творчості “Запорозькі обереги”, презентація туристичної марки, благодійна акція “Свято української пісні”, майстер-класи з традиційних видів народної творчості.

Представники координаційної ради козацьких організацій міста Ігор Мацько, Олександр Сосницький, Павло Іванченко, Віталій Майборода, Олег Конько вдячні міському голові Олексію Бакаю за організацію поїздки на острів Хортиця м. Запоріжжя та участь бердянської делегації в 5-му козацькому фестивалі “Покрова на Хортиці”.

Ігор Мацько, Олександр Сосницький, Павло Іванченко, Віталій Майборода та Олег Конько

Міська влада спільно з козацькими організаціями відроджує кращі надбання Українського козацтва