Бердянська міська рада - офіційний сайт

Мешканці Осипенківської та Берестівської об’єднаних територіальних громад зможуть отримувати медичну допомогу ІІ рівня у Бердянську

У 2016 році були утворені дві нові об’єднані територіальні громади - Осипенківська та Берестівська. З державного бюджету на медичну допомогу І та ІІ рівнів вони отримують бюджетну субвенцію. Але на територіях цих громад немає свого медичного закладу ІІ рівня, який міг би надати цю послугу. Раніше мешканці обслуговувалися у Андріївській центральній районній лікарні або у Бердянську. Але це додаткове навантаження на бердянських лікарів фінансово не компенсувалося у повному обсязі.

Зараз новоутворені території отримують державну медичну субвенцію та звернулися з проханням до міської влади Бердянська вирішити питання медичного обслуговування мешканців новоутворених громад у міській лікарні. Нарада з цього приводу відбулася сьогодні, 11 січня, у виконавчому комітеті Бердянської міської ради під керівництвом міського голови Володимира Чепурного. В обговоренні взяли участь голова райдержадміністрації Роман Молодецький, заступник міського голови Юлія Дойнова, представники новоутворених громад, медики міста та району, керівники фінансового управління міськвиконкому та райдержадміністрації.

Представники новоутворених громад розповіли, що частина населення хотіла би обслуговуватися у Бердянській лікарні, інші — у Андріївській центральній районній лікарні. І попросили розглянути можливість та варіанти міжбюджетних відносин, щоб перераховувати кошти з двох громад за медичне обслуговування населення у Бердянську.

Міський голова Володимир Чепурний відзначив, що місто готове піти назустріч району у цьому питанні, щоб жителі новоутворених громад могли отримувати медичну допомогу на належному рівні.

Керівник КП «Бердянське ТМО» Дмитро Єгоров зауважив, що прийнявши таке рішення, ми на декілька кроків випереджаємо впровадження реформи у галузі медицини, яка вже розпочалася. Мова іде про створення єдиного госпітального округу, який з другого півріччя 2017 року має бути запущений, а з 2018 року взагалі повинен приступити до своєї повноцінної роботи. “Отже ми в принципі ідемо у ногу з часом. Для нас це унікальна можливість спробувати відпрацювати технологію, але з меншою кількістю пацієнтів” - розповів Дмитро Володимирович.

Прийняте рішення призведе до певних кадрових змін у Андріївській лікарні, але Дмитро Єгоров відзначив, що лікарський персонал готові працевлаштувати у КП «Бердянське ТМО», де не вистачає кадрів.

У ході наради певну дискусію викликала фінансова сторона питання, а саме механізми фінансування. Тож було вирішено створити робочу групу, яка детально вивчить це питання і за тиждень видасть свої пропозиції. 

Мешканці Осипенківської та Берестівської об’єднаних територіальних громад зможуть отримувати медичну допомогу ІІ рівня у Бердянську